Projektas „Tapk kūrėju“ ir „MakerHUB Technobel“ (Belgija)

2022-08-24

„Technobel“ yra Valonijos regione įsikūręs Belgijos kompetencijos centras, kuris specializuojasi IT profesijų, vaidmenų ir mokymo srityse ir teikia paramą įmonių, universitetų ir darbo ieškančių asmenų darbuotojams, kad jie galėtų įgyti praktinį skaitmeninių technologijų mokymą, kuris yra techninis ir grindžiamas naujoviška metodologija. „Technobel“ projektas „Tapk kūrėju“ parengtas atsižvelgiant į nuolat kintančią mokymo aplinką, o tai ypač aktualu kalbant apie skaitmeninius ir IRT įgūdžius. 

Bendroji informacija ir tikslai 

Kadangi pasaulis nuolat kinta besikeičiant skaitmeninėms technologijoms, pirmenybė teikiama būtinybei dažnai atnaujinti mokomąją medžiagą, kad ji išliktų aktuali. Mokymo pasaulis taip pat keičiasi ir patiria sutrikimų. Pagal projektą „Tapk kūrėju“ MakerHUB yra erdvė, kurioje galima laisvai eksperimentuoti su pažangiausia skaitmenine įranga (kompiuteriais ir telekomunikacijų įranga, 3D spausdintuvais, skaitmeniniais pjaustytuvais ar frezomis, grafiniais planšetiniais kompiuteriais, programuojamomis elektroninėmis kortelėmis bei visa prototipui kurti reikalinga įranga) ir gauti ekspertų rekomendacijas įvairiomis temomis. 

MakerHUB taip pat įtraukia konkrečių skaitmeninių profesijų „Technobel“ mokymo turinį, pavyzdžiui, Elioto ir kibernetinio saugumo katalogų praktinius seminarus arba teorinį mokymą ir praktinio įgyvendinimo kursus. Kita  – MakerHub Edu dalis skirta mokykloms ir mokytojams, kurie turi būti kvalifikuoti, kad galėtų integruoti skaitmenines technologijas ir inovacijas į mokymo ir mokymosi procesus. 

Kodėl tai gera praktika? 

Belgijos "MakerHUB" ir projektas "Tapk kūrėju" darbo ieškantiems asmenims ir darbuotojams, norintiems įgyti naujų įgūdžių ir pakeisti profesiją, pateikia katalogą su pripažintais profesiniais mokymais konkrečiomis temomis, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo, programinės įrangos kalbų ir kitomis. MakerHUB sukuria aplinką, kuri skatina visų dalyvių bendradarbiavimą ir tinklų kūrimą, padedančią formuotis novatoriškoms idėjoms.

Visas mokymų turinys grindžiamas "Technobel" pedagogine sistema, kuria siekiama pripažinti nuolatinį skaitmeninių technologijų atnaujinimą ir kartu atspindi greitą pokyčių pobūdį. Kartu su sustiprinta individualia parama "MakerHUB" leidžia darbo ieškantiems asmenims tiksliai nustatyti savo mokymo poreikius, kad galėtų pasiekti profesinius tikslus.

Pedagoginis modelis "Tapk kūrėju" yra beveik 10 metų trukusių išsamių tyrimų rezultatas. Modelis atnešė aiškių patobulinimų, beveik 10 metų trukusios edukacinės kelionės rezultatas leido "Technobel" centrui pasiekti tokius rezultatus.

  •     35 proc. padidinti integracijos po mokymų rodiklį.
  •     75 proc. sumažėjusį mokyklos nelankymo atvejų skaičių.
  •     60 proc. sumažinti iškritimo iš švietimo sistemos lygį.
  •     39 % padidėjo mokymo kursuose dalyvaujančių įmonių skaičius.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Didieji duomenys
Robotika
Papildytoji realybė
Virtualioji realybė
Didelio našumo kompiuterija
Mašininis mokymasis
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Belgija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Duomenų bazių ir tinklų projektavimas ir administravimas
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Elektronika ir automatika
Inžinerija, gamyba ir statyba neklasifikuojama kitur
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešasis privatusis
Data
-
Organizacija