DI stovykla – Vokietija

2022-08-24

Di stovykla (vokiškai KI Campus) 2019 m. pradėjo bandomąjį projektą, kurį finansuoja Vokietijos federalinė švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija (BMBF) ir kurio tikslas – sukurti mokymosi platformą visiems, norintiems įgyti su dirbtiniu intelektu susijusių žinių. Nuo tada kelios organizacijos ir įstaigos, - „Stifterverband“, Vokietijos dirbtinio intelekto tyrimų centras (DFKI), Hasso Plattner institutas (HPI), NEOCOSMO, mmb institutas ir kt., toliau plėtojo DI stovyklas, kad parengtų dabartinę skaitmeninės platformos versiją (veikia nuo 2020 m.). 

Bendroji informacija ir tikslai 

Nuo 2020 m. Vokietijos DI stovyklos suteikė nemokamą skaitmeninę platformą, kurioje buvo rengiami tam tikri DI kursai. Interneto platformos tikslas – sukurti besimokančių asmenų, dirbtinio intelekto kursų rengėjų ir švietimo ekspertų tinklus ir taip pagerinti dirbtinio intelekto mokymo kokybę ir kiekybę, įgūdžius ir kompetencijas. Viso šio proceso metu mokymo paslaugų teikėjai yra tarpusavyje susiję ir gauna paramą rengiant ir įgyvendinant internetinius kursus, tinklalaides, vaizdo medžiagą ir kitus skaitmeninių įgūdžių išteklius. Kita vertus, besimokantys asmenys raginami laiku teikti grįžtamąją informaciją apie kursus, kuriuos jie lankė DI stovyklų sistemoje, ir gerinti išteklių bazės kokybę. 

Dirbtinio intelekto stovykla taip pat skatina keitimąsi žiniomis ir ekspertų judumą mokslinių tyrimų srityje visoje ES, užmezgė tvarias partnerystes su panašiomis platformomis ir iniciatyvomis pasauliniu bei nacionaliniu lygmenimis. Šiuo tikslu DI stovyklose sukurtos daugiasluoksnės patirties bendrijos, kurios vienija visus DI srities dalyvius - iš esmės tai yra ekosistema, skirta DI kompetencijoms tobulinti. Dirbtinio intelekto stovyklose taip pat yra DI ekspertų laboratorijos, kuriose išbandomos įvairios idėjos.

Kodėl tai gera praktika?  

Di stovykla palengvina besimokančiųjų bendravimą tinkluose, sukurtuose pagal įvairias temas ir lygius. Ji taip pat koordinuoja mokymąsi virtualiose arba regioninėse vietos grupėse, siūlydama besimokantiesiems prieinamą būdą patekti į mokymo aplinką savo sąlygomis.

Panašiai padedama ir dėstytojų bei mokytojų tinklui, kad į savo mokymo turinį galėtų įtraukti išmoktas pamokas, patirtį ir mokymosi galimybių modulius. Tai reiškia, kad mokymo galimybes ir modulius galima lengvai pritaikyti kitoms aplinkybėms ir šalims ar tikslinėms auditorijoms. Mokymo paslaugų teikėjai taip pat gauna pedagoginių patarimų ir patarimų, kaip į savo siūlomus kursus ir išteklius įtraukti inovatyvias didaktines mokymo galimybes.

Bendradarbiavimas yra pagrindinė Di stovyklų sąlyga: DI ekspertų laboratorijos padeda keistis žiniomis tarp skirtingų sričių ekspertų tarpdalykiniais klausimais.

Nuo savo veiklos pradžios 2020 m. Di stovyklos sėkmingai sukūrė visą šalį apimančią (ir pasaulinę) atitinkamų skaitmeninės srities dalyvių (nuo mokslinių tyrimų ir akademinės bendruomenės iki pramonės ir verslo, švietimo ir politikos) ekosistemą. Skaitmeninės platformos ir mokymosi turinio rezultatai perkeliami ir padeda kurti naują mokymosi turinį arba apibrėžti mokymosi poreikius ir reikalavimus. Tokiu būdu Di stovykla padeda geriau informuoti visuomenę apie dirbtinio intelekto temas ir prisideda prie dirbtinio intelekto švietimo gerinimo Vokietijoje ir užsienyje.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Vokietija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-
Organizacija