IKANOS testai

IKANOS įsivertinimo testai (SAT) naudotojams parengia asmeninį skaitmeninį profilį, pagrįstą Europos skaitmeninės kompetencijos sistema „DigComp 2.2“.

Europos skaitmeninės kompetencijos programa (DigComp) yra Europos žmonių skaitmeninės kompetencijos gerinimo priemonė. Šiandien turėti skaitmeninių įgūdžių reiškia turėti gebėjimų visose „DigComp“ srityse. „DigComp“ sistemoje nustatyti pagrindiniai skaitmeninės kompetencijos elementai 5 srityse: gebėjimas naudotis informacija ir duomenimis, komunikacija ir bendradarbiavimas, skaitmeninio turinio kūrimas, sauga ir problemų sprendimas. Naujai atnaujintoje ir integruotoje piliečių skaitmeninės kompetencijos programoje („DigComp 2.2“) pateikiama daugiau kaip 250 naujų žinių ir įgūdžių pavyzdžių, padedančių Europos piliečiams atlikti žinių įsivertinimą, nustatyti mokymo pasiūlymus ir ieškoti darbo. Dėka šio atnaujinimo „DigComp“ ir toliau atliks pagrindinį vaidmenį siekiant Skaitmeninio dešimtmečio ir kelrodžio nustatytų plataus užmojo ES tikslų, susijusių su visų gyventojų skaitmeninių įgūdžių kėlimo siekiu, kad 80 proc. ES piliečių iki 2030 m. turėtų pagrindinius skaitmeninius įgūdžius.

IKANOS yra Baskų krašto vyriausybės iniciatyva informuoti apie skaitmeninius gebėjimus, užtikrinti, kad į juos būtų atsižvelgiama, ir visai visuomenei sudaryti palankesnes sąlygas juos tobulinti ir akredituoti. IKANOS modeliu pradedamas tobulinimo procesas, kuriame pateikiamos individualizuotos veiksmų gairės, kuriomis siekiama įgyvendinti su realybe susijusius ir labai praktines priemones, pagrįstas Europos Komisijos konceptualia „DigComp“ sistema.

IKANOS testai visų pirma skirti:

  • didinti informuotumą apie poreikį gerinti skaitmeninius įgūdžius įsidarbinant ir mokantis revoliucingoje skaitmeninės transformacijos aplinkoje;
  • pateikti pasiūlymą dėl strategijos ir veiksmų suinteresuotiesioms šalims (asmenims, įmonėms, organizacijoms ir sektoriams), siekiant spręsti skaitmeninių įgūdžių gerinimo procesų klausimus;
  • užtikrinti, kad IKANOS pasiūlymai būtų nuolat atnaujinami, novatoriški ir įvardyti remiantis viešąja politika.

IKANOS įsivertinimo testai skirti:

Be to, siūloma asmeninės mokymosi aplinkos (PLE) gebėjimų patikra. Testai parengti anglų, ispanų ir baskų kalbomis.

Pagrindiniai privalumai

  • IKANOS testai skatina naudotojus apsvarstyti savo skaitmeninę kompetenciją ir susipažinti su visais „DigComp“ sistemos aspektais.
  • IKANOS testų paprastumas leidžia juos naudoti tiek paaugliams, kurie įgyja vidurinį išsilavinimą, tiek ir įvairaus amžiaus suaugusiaisiems.
  • IKANOS testai atliekami bet kurioje technologinėje sistemoje su žiniatinklio naršykle ir gali būti išversti į bet kurią kalbą.
  • IKANOS testai buvo naudojami didelėse tarptautinėse pramonės ir paslaugų organizacijose, turinčiose tūkstančius įvairių specialistų, atliekant skaitmeninių įgūdžių auditą ir planuojant skaitmeninius mokymus.

IKANOS testai yra paprasti, atliekami naudojantis bet kokiu įrenginiu. Iki 2020 m. juos atliko daugiau kaip 70 000 piliečių, specialistų, mokytojų ir studentų. Atsakyti į testus užteks maždaug 25 minučių, o rezultatus galima atsisiųsti PDF formatu parengtoje individualizuotoje ataskaitoje.

Resource Details

Digital skill level
Basic
Intermediate
Advanced
Digital expert
Digital technology / specialisation
Digital skills
Geographic scope
Europos sąjunga
Industry - field of education and training
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Methodology

Susieti su Europos skaitmeninių kompetencijų sistema DigComp.

Organization
Skills resource type
Self-Assessment Tool
Target audience
Digital skills for the labour force.
Target language
English
Spanish
Type of initiative
International initiative