Programą „Augink Kroatiją su „Google“ įgyvendino „Google“ kartu su Darbo ministerija ir Kroatijos užimtumo tarnyba, siekdama padėti Kroatijos žmonėms ir įmonėms pasinaudoti visais skaitmeninės transformacijos teikiamais privalumais ir užtikrinti, kad darbo rinka turėtų tam reikalingų įgūdžių. Ši iniciatyva Kroatijoje įgyvendinama nuo 2017 m. kaip pagalba MVĮ ir asmenims, norintiems įgyti skaitmeninių įgūdžių, ir baigta įgyvendinti 2021 m. pabaigoje. 2020 m. programa taip pat buvo atnaujinta, kad atsižvelgtų į COVID-19 pandemiją Europoje ir spartesnį skaitmeninimą. 

Bendroji informacija ir tikslai

Programos internetinė svetainė yra naudinga priemonė tiek įmonėms, tiek asmenims, nes joje pateikiamas platus mokymo turinys ir įvairūs įrankiai bei ištekliai. Pavyzdžiui, įmonės ir MVĮ gali gauti nemokamų internetinių rekomendacijų su verslo plėtra glaudžiai susijusiais aspektais, įskaitant patarimus, kaip įsteigti internetinį verslą, pagerinti procesų ar paslaugų skaitmeninimą, kad būtų pasiekta rezultatų, arba patarimus, kur rasti paramos naujiems produktams ir idėjoms finansuoti. Kita vertus, privatūs asmenys gali naudotis ištekliais, padedančiais tobulėti asmeniškai ir profesine prasme, pavyzdžiui, patarimais, kaip rasti naują darbą, dabartinių darbo rinkos tendencijų apžvalgomis, nuotolinio darbo rekomendacijomis, įvairių tipų pareigomis ir joms reikalingais įgūdžiais ir daugeliu kitų.

Kodėl tai gera praktika? 

"Augti Kroatijoje su "Google" pasiekė reikšmingų rezultatų nuo programos pradžios 2017 m. Nuo 2017 m. iki 2020 m. ši programa jau padėjo 37 000 žmonių visoje Kroatijoje įgyti skaitmeninių įgūdžių, kurių jiems reikia, kad galėtų užtikrintai veikti darbo pasaulyje.

Nuo 2020 m. liepos iki spalio mėn. 390 MVĮ buvo suteikta finansinė parama kaip programos paramos gavėjams, taip suteikiant galimybę (ir priemones) toliau plėtoti verslą. Kroatijos užimtumo tarnybos (HZZ) duomenimis, per tą patį laikotarpį programą baigė dar 300 savarankiškai dirbančių asmenų. "Google" ir HZZ surengtuose seminaruose dalyvavo daug jaunų žmonių ir MVĮ, jie teigiamai įvertino tiek aktualumą, tiek ir įsitraukimą.

Translated with DeepL

About this practice

Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital technology / specialisation
Software
Mobile Application Development
Web Development
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Advanced
Geographic scope
Kroatija
Industry - field of education and training
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Engineering and engineering trades not elsewhere classified
Type of initiative
National initiative
Type of funding
Public-Private
Date
-
Organization