2018 m. Liuksemburgo amatų ir amatų rūmai pradėjo įgyvendinti programą „eHandwierk“, skirtą skaitmeninei amatų pramonės transformacijai. Ši pagal programą „Pakt Pro Artisanat“ sukurta paslauga siūlo konkrečias gaires ir orientuoja įmones skaitmeninių pokyčių klausimais. Iniciatyva „eHandwierk“ siekiama didinti įmonių informuotumą apie skaitmeninimo iššūkius, susieti jas su specializuotais šios srities subjektais, skatinti jas imtis iniciatyvos ir padėti joms pereiti prie skaitmeninimo. 

Bendroji informacija ir tikslai

Programa siekiama skatinti ir remti gana tradicinio sektoriaus skaitmeninę transformaciją, o mažųjų įmonių savininkus pradėti skaitmeninti savo įmones. Siekiama, kad Liuksemburge būtų modernus, novatoriškas ir klientams palankus amatų sektorius.  

Šis projektas siūlo daugybę paslaugų ir paramos, kad paliestų kuo daugiau įmonių ir suteiktų skaitmeninių įgūdžių darbo jėgai. Informaciniai užsiėmimai apima tiek individualias skaitmenines konsultacijas, tiek nedidelės apimties renginius, pavyzdžiui, seminarus ir didesnio masto konferencijas. Pasiūlymą papildo rašytinė ir vaizdo medžiaga bei įsivertinimo priemonė.

Kodėl tai gera praktika? 

"eHandwierk" orientuojasi į tarpusavio bendravimą ir pristato verslo savininkus, kurie sėkmingai suskaitmenino savo įmonę ar jos procesus.

Tai suteikia galimybę kitiems verslininkams tiesiogiai mokytis iš savo kolegų jiems suprantama kalba ir sutelkiant dėmesį į tai, kas juos labiausiai domina (pvz., reali kaina, poveikis vadovui, darbuotojų pasitenkinimas ir pan.). Kiekvienos konsultacijos metu patariama dėl finansinės paramos ir galimų partnerių. Informacijos pasiūlą papildo interneto svetainė, kurioje pateikiamas klausimų ir atsakymų apie skaitmeninimo procesą sąrašas, nesvarbu, ar tai būtų e. rinkodara, popieriuje nenaudojamas biuras, skaitmeninis bendradarbiavimas, duomenų saugumas ar finansavimas. Programoje taip pat siūlomi seminarai įvairiais su skaitmeninimu susijusiais klausimais ir savęs vertinimo priemonė, leidžianti įmonėms įvertinti savo skaitmeninę brandą.

Nuo programos pradžios 2018 m. beveik 500 įmonių pasinaudojo konsultacijomis vietoje dėl savo skaitmeninės transformacijos. Daugiau kaip 1 000 MVĮ pasinaudojo skaitmeninės pagalbos linija (konsultacijos el. paštu ir telefonu), o pagal šią iniciatyvą surengtuose renginiuose (konferencijose, praktiniuose seminaruose ir internetiniuose seminaruose) dalyvavo daugiau kaip 3 500 dalyvių. Kas dvejus metus atliekama Liuksemburgo amatų sektoriaus apklausa, į kurią gauta daugiau kaip 1 000 atsakymų, rodo, kad 2017-2021 m. šio sektoriaus skaitmeninė branda pastebimai pagerėjo. Skaitmeninės priemonės pastebimai diegiamos visose srityse: vidaus procesų, gamybos, vidaus ir išorės komunikacijos, taip pat kibernetinio saugumo.

About this practice

Target audience
Digital skills in education.
Digital technology / specialisation
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Geographic scope
Liuksemburgas
Industry - field of education and training
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
National initiative
Type of funding
Public
Date
-
Organization