"Rails girls" - tai dviejų dienų nemokamas seminaras, skirtas moterims, turinčioms mažai arba visai neturinčioms patirties programavimo ir technologijų srityje. Programos tikslas - kuo daugiau moterų įtraukti į pramonės šakas, kuriose dominuoja vyrai.

Šiais metais projektas vyko jau 14-ąjį kartą (Sofijoje). Jau 14 metų iš eilės ši adaptuota tarptautinė iniciatyva daug prisideda prie Bulgarijos skaitmeninės erdvės kūrimo.

Bendroji informacija ir tikslai

Projekte pristatomas sėkmingas metodas ir mokymai, kurie daugelį anksčiau dvejojusių moterų paskatino įsitraukti į programavimo ir technologijų sritį. Projektu daugiausia skatinami 3 iš 4 Skaitmeninių įgūdžių ir darbo vietų koalicijos ramsčių. Daugiausia "Rails Girls" akcentuoja skaitmeninius įgūdžius visoms moterims, nes šioje srityje moterų yra pernelyg mažai. Pagrindinis renginio akstinas yra dėmesys švietimui - renginys tvirtai remia mokymo ir skaitmeninių įgūdžių mokymosi transformaciją, sukuriant gerą aplinką patekti į skaitmeninę sritį.

Mažiau vyrauja dėmesys darbo jėgos ir IRT specialistų skaitmeniniams įgūdžiams, nes prie renginio dažniausiai prisijungia žmonės, kurie anksčiau neturėjo patirties šioje srityje. Vis dėlto, kadangi pagrindinis tikslas yra į šią sritį įtraukti daugiau žmonių, ilgainiui projektas didele dalimi prisideda prie skaitmeninių įgūdžių sferos vystymo ir plėtros šalyje, kurioje jis praktikuojamas.

Regione, o taip pat tam ir dalyje ES, nepaisant kai kurių pastarojo meto politikos pokyčių, vis dar yra didelis vyrų ir moterų skaičiaus tam tikruose sektoriuose skirtumas. Kadangi technologijos ir programavimas yra vieni iš sparčiausiai besivystančių sektorių, moterų vaidmuo turėtų būti skatinamas ne tik dėl to, kad taip užtikrinama lygybė, bet ir dėl to, kad tai skatina daugiau žmonių įsitraukti į šį sektorių, taip dar labiau jį plečiant ir suteikiant naujų galimybių skaitmeninėje erdvėje.

Kodėl tai gera praktika? 

Iniciatyva tokia sėkminga dėl savo požiūrio: draugiška ir įkvepianti aplinka bei joje esančios galimybės skatina vis daugiau moterų prisijungti prie iniciatyvos. Vienas naudingiausių dalykų yra trukmė: žmonėms nereikia užsirašyti į kelis mėnesius trunkančius kursus, bet skirti nedidelę dalį savo laiko ir pasinaudoti nauja veikla, kurią jie visada norėjo išbandyti.

Be to, iki šiol šis projektas surengė 14 renginių Bulgarijos sostinėje Sofijoje, 2 - Varnoje, 1 - Burgase ir 1 - Vratsoje. Šis projektas išsamiai aprašytas socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėje, suteikiant daugiau nei pakankamai informacijos apie jo praktiką. Iniciatyvos tikslas - ne rengti išsamius programavimo kursus; veikiau siekiama, kad tai būtų įžanginis laiptelis, kuriuo skaitmenine sritimi besidominčios moterys galėtų pasinaudoti, kad geriau susipažintų su šia sritimi ir galėtų pradėti dirbti programavimo sektoriuje.

 

About this practice

Target audience
Digital skills in education.
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Digital skills
Digital skill level
Basic
Geographic scope
Bulgarija
Industry - field of education and training
Education science
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
International initiative
Type of funding
Public
Date
-
Organization