Maltos nacionalinė e. įgūdžių strategija apima 2022–2024 m. laikotarpį. Strategija siekiama pagerinti skaitmeninių įgūdžių ugdymą ir prieinamumą visoje Maltoje dabar ir ateityje, kartu atsižvelgiant į nacionalines, sektorių ir specialistų strategijas ir iniciatyvas, jau veikiančias skaitmeninių įgūdžių srityje. Juo siekiama toliau remtis ankstesnėje nacionalinėje e. įgūdžių strategijoje nustatytais pagrindais ir įvertinti Maltos galimybes ir iššūkius, susijusius su skaitmeniniais įgūdžiais ir kompetencija. Be to, strategija suderinama su Europos Sąjungos skaitmeninio dešimtmečio 2030 m. tikslais, kuriuos iki 2030 m. turi pasiekti visos valstybės narės.

Strategija apima keletą principų, kurie apima visapusišką ir įtraukų požiūrį į visas visuomenės grupes ir ekonomiką, taip pat švietimą, informuotumą, įvairių suinteresuotųjų subjektų dalyvavimą ir derinimą su atitinkama strategine kryptimi. Ji turi keturmatį modelį, apimantį tikslus, rezultatus, strateginius ramsčius ir bendrus valdymo veiksnius.

Strateginiai ramsčiai ir tikslai

Strateginiai ramsčiai išlieka tokie patys kaip ankstesnėje strategijos redakcijoje, kurie taip pat atitinka Europos skaitmeninių įgūdžių ir darbo vietų kūrimo koalicijos nustatytus ramsčius, t. y. „Skaitmeniniai įgūdžiai švietimo srityje“, „Skaitmeniniai įgūdžiai visiems piliečiams“, „Skaitmeniniai įgūdžiai darbo jėgai“ ir „IRT specialistų ir skaitmeninių technologijų ekspertų skaitmeniniai įgūdžiai“. Strategija grindžiama šiais tikslais.

  • Toliau gerinti visų Maltos skaitmeninius pajėgumus. 
  • Skatinti įtraukų, etišką ir atsakingą skaitmeninių technologijų naudojimą.
  • Skatinti perspektyvią karjerą skaitmeninėje srityje, kurioje dalyvautų visi piliečiai. 
  • Teigiamai prisidėti prie skaitmeninės ekonomikos didinant būtinų dabartinių ir būsimų skaitmeninių ir IRT įgūdžių prieinamumą. 

Tikėtini rezultatai 

Tikimasi, kad siekiant šių tikslų skaitmeninių įgūdžių ugdymas duos tokių rezultatų.

  • Visuomenė įgis daugiau skaitmeninio sąmoningumo ir vis labiau pasitikės produktyviu skaitmeninių technologijų naudojimu. 
  • Aukštos kvalifikacijos viešasis administravimas, siekiantis skaitmeninės transformacijos ir internetu teikiamų viešųjų paslaugų pagal viešųjų paslaugų strategiją.
  • Įmonės ir MVĮ vis labiau norėtų ir gebėtų taikyti skaitmeninę transformaciją kaip priemonę klestėti vis konkurencingesniame skaitmeniniame pasaulyje.
  • Švietimo sistema bus toliau plėtojama visais lygmenimis, kad būtų užtikrintas pasirengimas nacionaliniams dabartinių ir būsimų skaitmeninių įgūdžių poreikiams.
  • Maltoje bus ir dirbs daugiau IRT specialistų.

Keturiems strateginiams ramsčiams būdinga keletas bendrų valdymo priemonių, kurių reikia strategijos veiksmingumui ir jos įgyvendinimui užtikrinti. Jie susiję su bendradarbiavimu, lyderyste ir bendra atsakomybe, lyginamąja analize, finansavimu ir tiksliniu strateginiu suderinimu.

Kiekvienas strateginis ramstis ir kai kurios valdymo priemonės apima daug veiksmų ar rekomendacijų, kurie siūlomi kaip strategijos įgyvendinimo priemonės. Tam tikrais atvejais keletas veiksmų yra susiję su veiksmais, jau pasiūlytais kitose esamose strategijose, siekiant užtikrinti koordinavimą, derinimą ir išvengti įvairių susijusių suinteresuotųjų subjektų pastangų dubliavimo. Vis dėlto siūlomi veiksmai ar rekomendacijos nėra galutiniai, nes juos gali reikėti toliau peržiūrėti, atsižvelgiant į būsimus socialinius, ekonominius ir technologinius pokyčius.

Strategy Details

Budget

Strategijos įgyvendinimas bus finansuojamas iš vyriausybės biudžeto ir, jei įmanoma, jį papildys ES finansavimas. 

Digital skill level
Basic
Intermediate
Advanced
Digital expert
Digital technology / specialisation
Digital skills
Geographic scope
Malta
Organization
Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital skills for ICT professionals and other digital experts.
Digital skills in education.
Digital skills for all
Target language
English
Timeline/roadmap
Priėmimas – 2022 m. 2022–2024 m. laikotarpio veiksmai
Stakeholders

Strategijos įgyvendinimą koordinuoja Maltos eSkills fondas. Fondas reguliariai bendradarbiaus su įvairiais suinteresuotaisiais subjektais, susijusiais su švietimo, pramonės visuomenės ir IRT ramsčiais, nustatytais strategijoje, kad galėtų stebėti iniciatyvų pažangą. Fondas taip pat gali padėti išspręsti problemas, su kuriomis susiduria suinteresuotieji subjektai, ir suburti įvairią įvairių nacionalinio ir ES lygmens suinteresuotųjų subjektų bendruomenę. 

Type of initiative
National initiative