Išmaniųjų miestų „DevOps“ profesionalų kursai (MAIK)

2022-10-20

Išmaniųjų miestų „DevOps“ kursų (MAIK) programa gilinasi į išmaniųjų miestų temą ir jų raidą Europoje. Kurso, kurį organizuoja "Erasmus+" sektoriaus įgūdžių projekto („DevOps“ kompetencijos išmaniesiems miestams") ekspertai, tikslas - nubrėžti kelią į profesinį tobulėjimą išmaniųjų miestų srityje. Išmanieji miestai nėra tik sąvoka ar ateities svajonė. Tai labai dinamiškas ir gyvybingas sektorius, kuriame pastaraisiais metais pastebimas įspūdingas augimas ir vis daugiau perspektyvių įsidarbinimo galimybių.

Norint išbandyti ir įgyvendinti išmaniuosius miestus Europoje, dabartiniai ir būsimi savivaldybių darbuotojai turi būti tinkamai apmokyti. Regioninės savivaldybės deda pamatus ateities išmaniesiems miestams ir galiausiai pačios tampa išmaniaisiais miestais. Todėl taikant „DevOps“ kompetencijos metodiką atsižvelgiama į specifinius IT įgūdžius ir žinias, kurių reikia norint valdyti išmaniuosius miestus, inovacijas paverčiant realybe. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų - apibrėžti naujus darbo profilius, skirtus tiems, kurie planuoja dirbti išmaniųjų miestų specialistais, pavyzdžiui, išmaniųjų miestų planuotojo, IT vadovo ar IT specialisto.

Kursų privalumai

Kursų dalyviai:

  • susipažins su naujausiomis mokymo programomis, kurias parengė ir teikia ekspertai, laikydamiesi aukštų kokybės užtikrinimo standartų;
  • mokydamiesi 15 modulių įgis išmaniųjų miestų specialistams taikomųjų ir skaitmeninių įgūdžių;
  • mokysis lanksčiu grafiku, juos asmeniškai konsultuos šios srities ekspertai;
  • susipažins, užmegs ryšius ir bendradarbiaus su bendraminčiais iš visos Europos;
  • gaus sertifikatą, atitinkantį Europos ir nacionalines kvalifikacijų sistemas bei Europos profesinio mokymo kreditų sistemą;
  • sėkmingai baigę mokymus, galės toliau tobulėti ir dalyvauti labiau specializuotuose išmaniojo miesto planuotojo, išmaniojo miesto ΙΤ vadovo ir išmaniojo miesto IT specialisto mokymuose. 

Nors šie MAIK vyko 2020–2021 m. ir registracija į juos jau baigėsi, su jų medžiaga ir rezultatais galima nemokamai susipažinti internete. Norint dalyvauti šiuose kursuose, nėra jokių išankstinių sąlygų: ankstesnė „DevOps“ patirtis nėra būtina.

Mokymosi rezultatai

Baigę šį kursą, dalyviai gebės apibūdinti programinės įrangos kūrimo ir pateikimo būdus bei skirtumus nuo ankstesnių šios srities minčių. Jie taip pat gebės aptarti, kaip tai daro įtaką jos kūrimo ir diegimo ciklams, ir apžvelgti, ką apima išmaniojo miesto ekosistema (platformos, valdymas, verslo modeliai ir finansų valdymas). Galiausiai jie patobulins savo žinias apie svarbiausias naujas technologijas, tokias kaip daiktų internetas, debesų kompiuterija, duomenų analizė ir kt. 
 

Training Offer Details

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/4190
Skaitmeninė technologija, specializacija
Daiktų internetas
Didieji duomenys
Debesų kompiuterija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Graikija
Tikslinė kalba
Anglų
Mokymo galimybių tipologija
MAIK
Mokymo veikla
e. mokymosi kursinis darbas
Siūlomos kvalifikacijos
Diplomo priedas
Mokymosi pastangos
Šiek tiek laiko
Pažymėjimas/ kreditai nemokami
Taip
Kursas nemokamai
Taip
Organizacija
Mokymo pradžios data
2020
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Valdymas ir administravimas
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Statyba ir statybos inžinerija
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Vertinimo tipas
Internetu
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Mokymo trukmė
Iki 4 sav.
Savarankiškas kursas
Yes