Duomenų raštingumas. Kas tai ir kodėl tai svarbu?

2022-10-20

Internetinį kursą „Duomenų raštingumas. Kas ir kodėl tai svarbu?“ sukūrė Europos 4ES + aljansui priklausantys pirmaujantys Kopenhagos, Varšuvos, Milano, Sorbonos ir Prahos Karolio universitetai. Šis pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“ finansuojamas MAIK suteikia galimybę susipažinti su pagrindiniais duomenų raštingumo principais ir ką tai reiškia praktiškai. 

Visą kursą galima baigti per 15 valandų. Jis tinka pradedantiesiems duomenų mokslo srityje, taip pat tiems, kurie domisi duomenų raštingumu ir jo įtaka duomenimis grindžiamai visuomenei.

Temos ir tikslai 

Šiame MAIK nagrinėjama duomenų tema - ar tai būtų duomenys, kuriuos kuriame, saugome, ar kuriais dalijamės vieni su kitais, ir kaip jie veikia mūsų vertybes ir prielaidas, siekiant parodyti duomenų raštingumo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje. Temos apima ne tik duomenų teikiamas galimybes, bet ir iššūkius 3 aspektais: duomenys asmeniniame gyvenime, duomenys visuomenėje ir duomenys žinių kūrime.

Gyvenimas kaip duomenys: šiame modulyje gilinamasi į "Google" ir kitas interneto paslaugas, socialinės žiniasklaidos svetaines ir duomenų bazes bei šių struktūrų turimus duomenis apie mūsų įpročius ir elgseną internete. Jame nagrinėjamos tokios įprastos grėsmės kaip naudotojų sekimas ar informacijos rinkimas ir teisinė sistema, skirta asmens ir neskelbtiniems duomenims apsaugoti ir tvarkyti.

Duomenys tinkle, tiesa ir demokratija: nuo tarptautinės gerosios patirties sklaidos iki technologijų tobulinimo visame pasaulyje - šiame modulyje analizuojami mechanizmai ir priemonės, leidžiančios duomenimis grindžiamoms technologijoms iš tikrųjų padidinti mūsų gyvenimo vertę. Taip pat sužinosite, kaip duomenys gali būti naudojami piktavališkais tikslais, pavyzdžiui, neapykantai ir radikalizacijai skleisti, ir sužinosite pagrindinius būdus, kaip nuo to apsisaugoti.

Duomenimis grindžiamas žinių kūrimas: šiame modulyje nagrinėjama didžiųjų duomenų ir naujų skaičiavimo metodų evoliucija žinių kūrimo srityje. Temos apima dirbtinio intelekto tyrimus, kompiuterinius socialinius mokslus, mašininį mokymąsi, švietimą ir kt.

Mokymosi tikslai 

Šio kurso metu patobulinsite savo gebėjimus nustatyti, suprasti ir interpretuoti skaitmeninių technologijų vaidmenį kasdieniame gyvenime, taip pat gebėsite suvokti, kada duomenimis grindžiamos technologijos duoda naudos ir atitinka žmogaus poreikius bei vertybes. Suprasite algoritmų pagrindus ir kaip jie naudojami duomenims valdyti ir su jais dirbti, taip pat koks gali būti jų poveikis mūsų socialiniam gyvenimui.

Training Offer Details

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/3150
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Didieji duomenys
Debesų kompiuterija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė kalba
Anglų
Mokymo galimybių tipologija
MAIK
Mokymo veikla
e. mokymosi kursinis darbas
Siūlomos kvalifikacijos
Mokymų veikla
Mokymosi pastangos
Šiek tiek laiko
Pažymėjimas/ kreditai nemokami
Ne
Kursas nemokamai
Taip
Organizacija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Vertinimo tipas
Internetu
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Mokymo trukmė
Iki 4 sav.
Savarankiškas kursas
Yes