Mokymosi planetos festivalis

2023-01-19
-
renginio vaizdinė medžiaga su data, pavadinimu ir ranka su kompasu

Mokymosi planetos festivalis organizuojamas Tarptautinės švietimo dienos proga pagal iniciatyvą „Mokymosi planetos tarptautinis aljansas“, bendradarbiaujant su UNESCO ir šimtais novatoriškų organizacijų švietimo, kultūros, mokslo, socialinio poveikio ir poveikio aplinkai srityse, dalyvaujant tūkstančiams studentų ir jaunų aktyvistų iš viso pasaulio.  

Šimtai vietos ir internetinių renginių suteikia galimybių dalytis idėjomis ir dabartiniais projektais, pradėti iniciatyvas, sutelkti jėgas, siekiančias pritaikyti mūsų mokymosi modelius prie sparčių XXI a. pokyčių.

5 dienų programa apima penkias kryptis, daugiausia dėmesio skiriant technologiniams įgūdžiams.

Sausio 24 d., antradienis. Tarptautinė švietimo diena. Asamblėja.

Surinkti ir panaudoti planetos užmojus, siekiant pakeisti švietimą ir sukurti naujus mokymosi naratyvus. Šią dieną minime virsmą iš piliečių į planetos gyventojus ir vieningai siekiame įgyvendinti XXI amžiaus prioritetus. Itin daug dėmesio skiriant vizijai ir sąlygų sudarymui, į A sąrašą įtraukti pranešėjai ir ekspertai iš įvairių disciplinų (ne tik švietimo) dalysis savo idėjomis ir geriausios praktikos pavyzdžiais, kaip galėtume pertvarkyti mokymąsi ir švietimą ir jais naudotis:

  • gerovė - mokymasis rūpintis savimi;
  • teisingumas - mokymasis rūpintis savimi ir kitais;
  • aplinka - mokymasis rūpintis savimi, kitais ir planeta.


Sausio 25 d., trečiadienis. Švietimo pertvarkos veiksmų kelias

Po aukščiausiojo lygio susitikimo "Švietimo pertvarka", apimančio nuo K-12 iki aukštojo mokslo, įskaitant profesinį mokymą ir mokymąsi visą gyvenimą, daugiausia dėmesio skiriame mokymosi prioritetams, sėkmės vertinimui, mokytojų ir mokinių sąveikai, naujoms pedagogikos metodikoms, naujiems mokslinių tyrimų būdams, tarpdiscipliniškumui, naujoms darbo vietoms ir visiems aspektams, kaip parengti besimokančiuosius, kad jie galėtų daryti reikšmingą poveikį pasauliui. Čia taip pat susitinka švietimas ir aplinka, ir mes dirbame mokydamiesi rūpintis savo planeta, įskaitant tai, kaip remti Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

Sausio 26 d., ketvirtadienis. Mokymosi visuomenės veiksmai


Norint pertvarkyti mūsų sparčiai kintančią ir sudėtingą visuomenę, reikia įvairių suinteresuotųjų subjektų indėlio. Būtent čia mūsų socialiniai novatoriai, pirmeiviai, mokymosi ekosistemos ir miestai, taip pat tie, kurie remia mokymąsi nepalankioje aplinkoje (konfliktinėse zonose, klimato katastrofų regionuose, pabėgėlių stovyklose ir t. t.), rengia, įgyvendina, plečia, apmoko ir dalijasi savo darbu. Šioje srityje taip pat susitinka švietimas ir teisingumas, o daugiausia dėmesio skiriame mokymuisi, kad būtų rūpinamasi vieni kitais.

Sausio 27 d., penktadienis. Būsimi veiksmai

Tyrinėdami būsimas mokymosi erdves, priemones ir metodus, aktyvuojame savo viziją ir vaizduotę, kad paklaustume, kaip naujos technologijos ir platformos, taip pat pilietinės technologijos ir „EdTech“ gali padėti mums ir mūsų mokymosi planetai. Naujoje Web3, VR, DAO ir vis daugiau duomenų eroje svarstome būsimas galimybes ir iššūkius. Čia švietimas taip pat susitinka su gerove, todėl nagrinėjame etiką ir standartus, reikalingus saugiai ir sveikai skaitmeninei mokymosi aplinkai sukurti. Be to, žvelgdami į ateitį, taip pat svarstysime, kaip galime sujungti technologijas ir tradicinę išmintį, humanitarinius ir tiksliuosius mokslus, kad geriau pasirūpintume savimi ir savo žmogiškuoju (ir avataro) protu, kūnu ir dvasia.

Sausio 28 d., šeštadienis. Pasirodo planetos gyventojai

Visą programą galima rasti čia.

Įvykio detalės

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/7412
Tikslinė kalba
Anglų
Prancūzų
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Kibernetinė sauga
Daiktų internetas
Didieji duomenys
Robotika
Papildytoji realybė
Virtualioji realybė
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Ne ES
Įvykio parametrai
Mišrusis
Įvykio organizatorius