NAUJIENOS

Kompiuterininkų dienos – 2017

LIKS logotipasMaloniai kviečiame į „Kompiuterininkų dienas – 2017“, kurios vyks 2017 m. rugsėjo 21–22 d. Kaune, VU Kauno fakultete.

Siekiama parengti įvairiapusišką renginio programą, kuri būtų įdomi ir naudinga kuo didesniam Lietuvos kompiuterininkų būriui: kompiuterių specialistams ir vartotojams, mokslininkams, mokytojams ir dėstytojams, politikams, įmonių, kūrybinių sąjungų ir valstybinių institucijų atstovams, studentams.

„Kompiuterininkų dienų – 2017“ metu vyks:

 • XVIII tarptautinė mokslinė kompiuterininkų konferencija – pristatomi mokslinių tyrimų rezultatai bei praktiniai technologiniai sprendimai;
 • XIII mokyklinės informatikos konferencija – dalijamasi informacinių technologijų mokymo(-si), jų vartojimo mokykloje bei integruoto mokymo patirtimi, pristatomos naujos kompiuterinės mokymo priemonės, aptariami informacinių technologijų mokymą reglamentuojantys dokumentai;
 • III Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi konferencija;
 • Informacinės visuomenės plėtros seminaras – įvertinti informacinės visuomenės bei žinių ekonomikos plėtros situaciją Lietuvoje kviečiami politikai ir informacinių technologijų specialistai;
 • Mokomieji seminarai informatikos mokytojams, doktorantams, studentams;
 • Praktinis seminaras-dirbtuvės pradinių klasių mokytojams: kuo vertingos „Bebro“ užduotys?;
 • XV Lietuvos kompiuterininkų sąjungos suvažiavimas;
 • Lietuvos informatikos mokytojų asociacijos konferencija.

Dalyviai galės skaityti mokslinius, metodinius, informacinius, apžvalginius pranešimus konferencijose, dalyvauti diskusijose, pateikti informaciją apie įmones, produktus bei konkrečius sprendimus. Suteikiama galimybė reklamai, demonstravimui.

KONTAKTINĖ INFORMACIJA

Lietuvos kompiuterininkų sąjunga
Geležinio Vilko g. 12-113, LT-01112 Vilnius
Telefonas (8 5) 2109 318.
Elektroninis paštas liks@liks.lt

Daugiau informacijos www.liks.lt/kodi

Rėmėjai ir partneriai: ECDL Lietuva, VU Matematikos ir informatikos institutas, Asociacija „Infobalt“, Nacionalinė skaitmeninė koalicija.

Kvietimas registruotis į mokymus „Mobiliųjų aplikacijų kūrimas su Android Studio programavimo aplinka“

VIPT asociacija įgyvendina projektą „Kompiuterinio mąstymo įkvėpėjai”, kurį finansuoja pasaulinių technologijų organizacija Google. Šis projektas skirtas ugdyti 8-12 klasių moksleivių kompiuterinio mąstymo įgūdžius per mobiliųjų aplikacijų kūrimą. Projekto metu numatyta įtraukti 100 informacinių technologijų mokytojų, kurie mokysis kurti mobiliąsias aplikacijas ir įgytas žinias taikys dirbdami su mokiniais. Projektas tęsis iki 2018 m. birželio mėnesio.

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas su Android Studio programavimo aplinka

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas su Android Studio programavimo aplinka

Mokymų aprašymas

Tiesioginių mokymų trukmė: 5 dienos, 35 akad. val. Mokymai vyks kiekvieną mėnesį po vieną dieną Kauno technologijos universitete (spalio – vasario mėnesiais). Kiekvienos grupės dydis iki 25 mokytojų.

Mokymų tikslas – didinti informacinių technologijų mokytojų kompetencijas ugdant programavimo mobiliesiems įrenginiams su Android Studio programa įgūdžius.

Mokymų anotacija: Mokymų programą sudaro 35 akad. val. tiesioginio mokymo(si). 28 akad. val. skirtos teoriniam ir praktiniam darbui su Android Studio programa ir 7 akad. val. skirtos supažindinti su aktyviais metodais skirtais lavinti moksleivių loginį ir kompiuterinį mąstymą, kūrybiškumą, gebėjimą priimti sprendimus, pasitikėti savo jėgomis ir dirbti komandoje. Baigus mokymo kursą mokytojams bus įteiktas kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas.

Mokymai nemokami. Kelionės išlaidos į mokymus nėra kompensuojamos.

Kaip registruotis į mokymus? Registracija vyksta elektroniniu būdu užpildžius registracijos formą: https://goo.gl/forms/jh1tOm3fNIfbJtcY2 iki šių metų spalio 1 d. Mokytojai kviečiami registruotis tik į mokymų pirmąją dieną jiems patogiu metu spalio mėnesį. Tolimesnis mokymų tvarkaraštis bus pateiktas vėliau.

Lektoriai:

 • Doc. dr. Tomas Blažauskas, Kauno technologijos universiteto programų inžinerijos katedros

Vedėjas

 • Inga Žemaitienė, Projektų vadybos konsultantė, asociacija Viešieji interneto prieigos taškai
 • Laura Grinevičiūtė, lektorė, asociacija Viešieji interneto prieigos taškai

Pasibaigus mokymams. Po mokymų mokytojai bus pakviesti praktiškai išbandyti ir pritaikyti įgytas žinias kuriant mobiliąsias aplikacijas su savo moksleiviais. Projekto dalyviai galės išbandyti savo jėgas ir laimėti prizus mobiliųjų aplikacijų kūrimo konkurse. Projekto pabaigoje mokymo dalyviai ir moksleiviai bus pakviesti į baigiamąjį projekto renginį.

Informacija pasiteiravimui:  tel. 868547445; el. asociacija@vipt.lt; FB: VIPT asociacija

ES programavimo savaitė švenčia 5-ąjį gimtadienį

CodeWeek - programavimo savaitėSpalio 7–22 d. ES programavimo savaitė švenčia 5-ąjį gimtadienį – ruoškitės, dalyvaukite ir sužinokite, kaip kurti programuojant.

Europoje stengiamasi ugdyti skaitmeninius įgūdžius – 2017 m. spalio 7–22 d. vyks penktoji ES programavimo savaitė. Dalyvaukite šventiniuose renginiuose ir išmokite išreikšti save programuodami. Sukurkite mobiliąją programėlę, žaidimą, interneto svetainę ar interaktyvią istoriją, o gal pasikrapštykite prie aparatinės įrangos ar sumeistraukite judantį robotą? Suorganizuokite programavimo renginių tėvams, seneliams, draugams, vaikams ar kolegoms ir padėkite jiems suprasti mūsų skaitmeninį pasaulį ir į jį įsitraukti.

ES programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, vykdoma savanorių, kurie yra programavimo savaitės ambasadoriai savo šalyse ir propaguoja programavimą, skaitmeninį mąstymą ir su tuo susijusią veiklą.

Šios iniciatyvos tikslas yra parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami, taip pat populiarinti programavimą ir suburti motyvuotus žmones mokytis. Programavimo savaitės renginius gali organizuoti bet kas. Visi organizatoriai (mokyklos, ne pelno organizacijos, įmonės, bibliotekos, programavimo klubai ir kt.) savo renginius turėtų įtraukti į codeweek.eu žemėlapį – programavimo iniciatyvų katalogą.

CodeWeek žemėlapis

Nuo 2013 m. įgyvendinant ES programavimo savaitės iniciatyvą surengta daugiau kaip 33 000 programavimo renginių, vykusių daugiau kaip 50 šalių Europoje ir už jos ribų.  2016 m. juose dalyvavo beveik milijonas žmonių, iš kurių 46 proc. sudarė mergaitės ir moterys.

Pasirengimas programavimo savaitei: birželio 30 d. programavimo savaitės ambasadoriai susirinks Briuselyje ir dalyvaus programavimo savaitės lobio paieškų žaidime visame mieste. Stebėkite įvykius „Facebook“ ir „Twitter“paskyrose.

Dalyvaukite programavimo savaitėje

Pagrindiniai faktai

Įgyvendindama bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją, Europos Komisija skatina įvairias iniciatyvas, kurių tikslas – tobulinti darbuotojų ir piliečių skaitmeninius įgūdžius. Tarp šių iniciatyvų – Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicija ir ES programavimo savaitė. Komisija remia komunikacijos veiklą ir dukart per metus kviečia programavimo savaitės ambasadorius į susitikimus. Kai kurie kiti partneriai siūlo kitų formų paramą, pvz., bendrovė „Google“ šiais metais ketina imtis iniciatyvos „Google grants money“ ir paremti 5–18 metų vaikams skirtus novatoriškus renginius.

Susisiekite

Kvietimas registruotis į nuotolinį kursą „Išmaniosios verslo technologijos“

Kursai - Išmaniosios verslo technologijosŠiais mokslo metais „Smart Tech Academy“ kviečia merginas iš visos Lietuvos į naują unikalų nuotolinį kursą „Išmaniosios verslo technologijos“ (https://goo.gl/yVUbDg).

Kurse imitacinių situacijų modeliavimo pagalba supažindinama su verslu, verslo kūrimu jo valdymu, technologijų taikymu versle, mokomasi valdyti finansus, ugdomi įgūdžiai pagrįstai vertinti duomenis, ieškoti ir priimti sėkmingo verslo sprendimus.

Pagrindinės kurse ugdomos kompetencijos – verslumas, lyderystė, inovatyvumas.

Programa „Girls in Smart Tech“ (GIST) – puiki programa, motyvuojanti merginas domėtis informacinėmis technologijomis. Šią programą vykdo Baltijos edukacinių technologijų institutui (BETI) priklausanti „Smart Tech Academy“ (STA, www.smarttech.lt/) akademija.

Siekiant didinti jaunų merginų susidomėjimą STEAM (mokslas, technologijos, inžinerija, menai, matematika) srities studijomis bei įsitraukimą į informacinių technologijų sektorių, „Smart Tech Academy“ bendradarbiauja su įvairiomis Europos institucijomis.

„Smart Tech Academy“ tiki, kad jaunas merginas įtraukiančios veiklos padės joms siekti karjeros susijusios su technologijomis.

Baigėsi pirmoji mentorystės programa moterims „Women Go Tech“

Birželio 28 d. vyko pirmosios mentorystės programos „Women Go Tech“ šventinis uždarymas.

Padedant mentoriams – technologijų įmonių profesionalams, penkis mėnesius trukusiose intensyviose konsultacijose dalyvavo 44 moterys.

Didelį moterų susidomėjimą mentorystės programa „Women Go Tech“ rodo tai, kad buvo gauta net 251 paraiška.

„Visuomenėje įsigalėję stereotipai apie profesijas, lyčių vaidmenis ar asmenines galimybes nesugriūna per naktį. Tai galioja ir informacinių ir ryšių technologijų versle, kuriame moterų dalis iki šiol buvo nedidelė. Tačiau čia vyksta permainos, kurias dar labiau skatina mentorystės programa „Women Go Tech“. Ši programa padeda moterims atrasti savo talentus ir naujas galimybes, suteikia technologinių žinių, kurias jos galės panaudoti beveik visose gyvenimo srityse“, – savo kalboje minėjo Paulius Vertelka, asociacijos INFOBALT vykdomasis direktorius.

Pirmąją moterims skirtą mentorystės programą „Women Go Tech“ organizavo Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklas „Global Shapers“, asociacija INFOBALT ir pagrindinis projekto partneris – bendrovė „Telia“. Šią mentorystės programą taip pat globoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos apie renginį INFOBALT Facebook

Daugiau informacijos apie projektą

Projekto „Informatika pradiniame ugdyme“ kūrybinės dirbtuvės

2017 m. birželio 5–9 d. vyko projekto „Informatika pradiniame ugdyme“ kūrybinės dirbtuvės. Jose dalyvavo 10-ies į projektą atrinktų mokyklų komandos. Dirbtuvių organizatorių suplanuotos intensyvios programos metu su dalyviais dirbo beveik 20 lektorių.

Kūrybinių dirbtuvių intensyvios programos tikslas – mokytojų kompetencijos ugdyti mokinių skaitmeninį raštingumą tobulinimas. Kūrybinėse dirbtuvėse su dalyviais dirbo lektoriai iš Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro, Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Švietimo informacinių technologijų centro, Klaipėdos Gedminų pagrindinės mokyklos, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, UAB „Biznio mašinų kompanija“ ir VšĮ „Robotikos Akademija“. Taip pat pranešimus skaitė profesorius Mikko-Jussi Laakso iš Suomijos Turku universiteto.

Be daugybės visą savaitę vykusių praktinių užsiėmimų, daug laiko buvo skiriama ir gilesnei pažinčiai su informatiniu mąstymu ir pamokų scenarijų kūrimui. Kūrybinėse dirbtuvėse buvo tikslingai ruošiamasi kitais mokslo metais vyksiančiam informatikos mokymo pradiniame ugdyme išbandymui.

Per kūrybinių dirbtuvių aptarimą visas jėgas per savaitę atidavę dalyviai dažniausiai minėjo, kad savaitė buvo sunki ir ilga, bet kartu labai praktiška, įdomi, naudinga ir darbinga.

Daugiau informacijos apie kūrybines dirbtuves

Daugiau informacijos apie planą keisti informatikos ugdymo programą

Pradinio ugdymo informatikos bendrosios programos metmenys (juodraštinis variantas, PDF)

 

NSK atstovės dalijosi patirtimi su kitomis skaitmeninėmis koalicijomis

Birželio 15-16 d. Skaitmeninės asamblėjos (Digital Assembly) metu vyko Europos nacionalinių skaitmeninių koalicijų atstovų, skaitmeninio raštingumo kuratorių susitikimai. Lietuvos  Nacionalinę Skaitmeninę Koaliciją atstovavo Susisiekimo ministerijos atstovė Aušra Kumetaitienė ir Lietuvos skaitmeninio raštingumo kuratorė Renata Danielienė.

Renginio dalyviai dalijosi patirtimi apie koalicijų veiklas, kylančius iššūkius, ir kaip jie skirtingose šalyse sprendžiami. Taip pat buvo diskutuojama apie  ES valstybių narių skaitmeninio raštingumo kuratorių galimybes prisidėti prie koalicijų veiklų. Lietuvos atstovės naujai susikūrusių kitų šalių koalicijų atstovams pasakojo apie Lietuvos Nacionalinės Skaitmeninės koalicijos sukūrimo eigą, steigėjų, tikslų ir tikslinių grupių pasirinkimą, įdirbį bei dalijosi kita patirtimi.

Malta-DA-2017

Maltoje vyko Skaitmeninė asamblėja (Digital Assembly)

Maltoje, Valetoje birželio 15-16 dienomis vyko Skaitmeninė asamblėja (Digital Assembly), kurią organizavo Europos Komisija ir ES Tarybai pirmininkaujanti Malta.

Skaitmeninės asamblėjos metu dalyviai dalijosi patirtimi ir diskutavo apie tai, kaip Europa ir partneriai visame pasaulyje yra pasiruošę skaitmeniniams pokyčiams. Renginio metu vyko specialios sesijos, kurių metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas šiems prioritetams: Duomenų ekonomika, skaitmeninės galimybės, kibernetinė sauga ir daiktų internetas bei skaitmeniniai pokyčiai.

Konferencijos įrašus galima stebėti Youtube kanale: https://www.youtube.com/user/DigitalAgendaEU.

Daugiau informacijos apie asamblėją rasite čia…

Skaitmeniniai įgūdžiai: tai šiuolaikinio europiečio bruožas

All Digital logoSparčiai besikeičiančios skaitmeninės technologijos keičia europiečio aplinką ir pačius žmones. Skaitmeniniai įgūdžiai įgalina naudotis šiuolaikinio gyvenimo galimybėmis ir  siekti geresnės gyvenimo kokybės. Tai vienas svarbiausių principų, kuriais savo veikloje vadovaujasi  organizacija „Telecentre Europe“, kuri šiemet švenčia dešimtmečio jubiliejų ir naują savo veiklos etapą pradeda nauju pavadinimu ALL DIGITAL. Apie organizaciją 2010 m. žinią į Lietuvą atnešė šios organizacijos ilgametė narė asociacija „Langas į ateitį“.

Organizacija ALL DIGITAL atstovauja 250 000 skaitmeninių įgūdžių centrų 32-jose Europos šalyse. Organizacijos tikslinė auditorija yra 170 milijonų žmonių su nepakankamais skaitmeniniais įgūdžiais. ALL DIGITAL veiklos tikslas – padėti žmonėms tobulinti skaitmeninius įgūdžius, kurie būtų naudingi naudojantis internetinėmis paslaugomis bei ieškant darbo. Taip pat pasiekti geresnę gyvenimo kokybę ir būti visaverte šiuolaikinės skaitmeninės visuomenės dalimi.

„Pastaruosius 10 metų vadovavomės strateginiais tikslais. Sparčiai besikeičiančioje skaitmeninėje visuomenėje mūsų organizacija turi neatsilikti ir pasukti naujų iššūkių ir galimybių kryptimi. Dabar turime naują viziją, pagrįstą patirtimi bei žvilgsniu į ateitį. Ji padėtų įveikti dabartinių ir ateities skaitmeninių įgūdžių trūkumą Europoje. Vizija, kuria visi tikime yra naujas mūsų veidas – ALL DIGITAL (iš angl. k. – viskas skaitmeniška), – sako ALL DIGITAL vadovė Mara Jakobsone.

Jos teigimu, ši organizacija nuėjo ilgą kelią. 2007 m. maža grupelė skaitmeninės įtraukties lyderių pirmą kartą susitiko Barselonoje pasitarti, kaip pagausinti vietinių ir nacionalinių iniciatyvų bei padidinti skaitmeninį potencialą Europos lygmenyje. Praėjus dešimčiai metų, ši organizacija tapo viena iš pagrindinių skaitmeninių įgūdžių mokymo organizacijų Europoje.

ALL DIGITAL vizija yra ta, jog kiekvienas europietis turėtų galimybę naudotis visomis galimybėmis, kurias sukuria skaitmeniniai pokyčiai. ALL DIGITAL skirta žmonėms, organizacijoms ir bendruomenėms, galinčioms kurti, bendradarbiauti ir augti be skaitmeninių ar socialinių barjerų“, – aiškina ALL DIGITAL  vykdantysis direktorius Laurentiu Bunescu.

„Lietuvoje vyksta tie patys procesai, kaip ir visoje Europoje. „Telecentre Europe“, dabar jau ALL DIGITAL, padėjo įsitikinti, kad mes savo šalyje einame teisingu keliu, stengdamiesi pasiekti kiekvieną šalies gyventoją, ypač mažesniuose miesteliuose ir kaimuose. Manau, kad šiandien mūsų misija svarbesnė nei kada nors anksčiau – skaitmeniniai įgūdžiai šiandien aktualūs kaip niekada iki šiol. Dalyvaudami  šios europinės organizacijos  veikloje turime galimybę pasisemti patirties iš Europos partnerių ir pasidalinti savo geriausiomis praktikomis, kurias įgijome Lietuvoje“, – sako Lietuvoje veikiančios asociacijos „Langas į ateitį“ vadovė Loreta Križinauskienė.

„Džiaugiamės, kad jau daug metų bendradarbiaujame su „Telecentre Europe“, dabar jau ALL DIGITAL, ir dalijamės skaitmeninių įgūdžių ugdymo patirtimi stengdamiesi pasiekti kiekvieną šalies gyventoją, ypač mažesniuose miesteliuose ir kaimuose“, – sako Lietuvoje veikiančios asociacijos „Langas į ateitį“ vadovė Loreta Križinauskienė. – „Šiandien mūsų misija svarbesnė nei kada nors anksčiau, nes skaitmeniniai įgūdžiai tapo būtini visose gyvenimo srityse.“

Minima tarptautinė Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas diena

2017 m. balandžio 27 d., Vilnius. Šiandien, minint tarptautinę Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas dieną (angl. „Girls in ICT“), Vilniuje vyksta Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) su Lietuvos partneriais organizuojamas renginys „Merginų įsitraukimo į IRT komandų iššūkis“. Renginio tikslas ‒ paskatinti mergaites ateityje rinktis karjerą informacinių ir ryšio technologijų srityje. Renginyje, kurio metu vyksta tiesioginis vaizdo tiltas su Ženeva ir Beirutu, dalyvauja 14‒17 metų amžiaus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus ir Marijampolės mokyklų moksleivės. Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas diena ITU iniciatyva minima nuo 2014 m. 160-yje pasaulio šalių.   

„Man visada malonu sutikti jaunų žmonių, kurie domisi karjeros galimybėmis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje, ir ypač džiaugiuosi galėdamas paraginti daugiau jaunų moterų ir merginų siekti IRT srities išsilavinimo ar karjeros. Todėl aš didžiuojuosi mūsų tarptautine Merginų įsitraukimo į IRT dienos kampanija, kurioje jau sudalyvavo 244 000 merginų iš 160 šalių“, ‒ sveikinimo kalboje pažymėjo ITU-D (plėtros) biuro direktorius Brahima Sanou.

„Šiandien pasaulyje vis mažiau nepajudinamų socialinių nuostatų, ir visuomenėje nusistovėjusi nuomonė, kad technologijos yra vyriška sritis, labai sparčiai keičiasi. Lietuvoje surengta Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas diena tai įrodo  –  Lietuvos merginos dalyvauja tarptautiniame renginyje su savo praktiniais darbais ir pasiekimais technologijų srityje. Jaunoji žmonių karta nusiteikusi neberiboti savo galimybių pagal išankstines nuostatas, ir tai leidžia pasireikšti kūrybai, gebėjimams ir protui“, ‒ renginyje sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė, koordinuojanti Nacionalinės skaitmeninės koalicijos veiklą Lietuvoje.

Renginio metu mergaitės išbandys virtualios realybės įrenginius, viktorinoje naudojant mobiliuosius įrenginius dalyvaus su mergaitėmis iš Ženevos ir Beiruto, taip pat išmėgins jėgas konstruodamos robotus. Renginį organizuoja ITU, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Kauno technologijų universitetas, Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklas, Nacionalinė skaitmeninė koalicija ir bendrovė „Microsoft“.

Girls in ICT - 1Girls in ICT - 2Girls in ICT - 3Girls in ICT - 4Girls in ICT - 5Girls in ICT - 6Girls in ICT - 7Girls in ICT - 8Girls in ICT - 9