NAUJIENOS

Baigėsi pirmoji mentorystės programa moterims „Women Go Tech“

Birželio 28 d. vyko pirmosios mentorystės programos „Women Go Tech“ šventinis uždarymas.

Padedant mentoriams – technologijų įmonių profesionalams, penkis mėnesius trukusiose intensyviose konsultacijose dalyvavo 44 moterys.

Didelį moterų susidomėjimą mentorystės programa „Women Go Tech“ rodo tai, kad buvo gauta net 251 paraiška.

„Visuomenėje įsigalėję stereotipai apie profesijas, lyčių vaidmenis ar asmenines galimybes nesugriūna per naktį. Tai galioja ir informacinių ir ryšių technologijų versle, kuriame moterų dalis iki šiol buvo nedidelė. Tačiau čia vyksta permainos, kurias dar labiau skatina mentorystės programa „Women Go Tech“. Ši programa padeda moterims atrasti savo talentus ir naujas galimybes, suteikia technologinių žinių, kurias jos galės panaudoti beveik visose gyvenimo srityse“, – savo kalboje minėjo Paulius Vertelka, asociacijos INFOBALT vykdomasis direktorius.

Pirmąją moterims skirtą mentorystės programą „Women Go Tech“ organizavo Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklas „Global Shapers“, asociacija INFOBALT ir pagrindinis projekto partneris – bendrovė „Telia“. Šią mentorystės programą taip pat globoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos apie renginį INFOBALT Facebook

Daugiau informacijos apie projektą

Projekto „Informatika pradiniame ugdyme“ kūrybinės dirbtuvės

2017 m. birželio 5–9 d. vyko projekto „Informatika pradiniame ugdyme“ kūrybinės dirbtuvės. Jose dalyvavo 10-ies į projektą atrinktų mokyklų komandos. Dirbtuvių organizatorių suplanuotos intensyvios programos metu su dalyviais dirbo beveik 20 lektorių.

Kūrybinių dirbtuvių intensyvios programos tikslas – mokytojų kompetencijos ugdyti mokinių skaitmeninį raštingumą tobulinimas. Kūrybinėse dirbtuvėse su dalyviais dirbo lektoriai iš Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro, Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Švietimo informacinių technologijų centro, Klaipėdos Gedminų pagrindinės mokyklos, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, UAB „Biznio mašinų kompanija“ ir VšĮ „Robotikos Akademija“. Taip pat pranešimus skaitė profesorius Mikko-Jussi Laakso iš Suomijos Turku universiteto.

Be daugybės visą savaitę vykusių praktinių užsiėmimų, daug laiko buvo skiriama ir gilesnei pažinčiai su informatiniu mąstymu ir pamokų scenarijų kūrimui. Kūrybinėse dirbtuvėse buvo tikslingai ruošiamasi kitais mokslo metais vyksiančiam informatikos mokymo pradiniame ugdyme išbandymui.

Per kūrybinių dirbtuvių aptarimą visas jėgas per savaitę atidavę dalyviai dažniausiai minėjo, kad savaitė buvo sunki ir ilga, bet kartu labai praktiška, įdomi, naudinga ir darbinga.

Daugiau informacijos apie kūrybines dirbtuves

Daugiau informacijos apie planą keisti informatikos ugdymo programą

Pradinio ugdymo informatikos bendrosios programos metmenys (juodraštinis variantas, PDF)

 

NSK atstovės dalijosi patirtimi su kitomis skaitmeninėmis koalicijomis

Birželio 15-16 d. Skaitmeninės asamblėjos (Digital Assembly) metu vyko Europos nacionalinių skaitmeninių koalicijų atstovų, skaitmeninio raštingumo kuratorių susitikimai. Lietuvos  Nacionalinę Skaitmeninę Koaliciją atstovavo Susisiekimo ministerijos atstovė Aušra Kumetaitienė ir Lietuvos skaitmeninio raštingumo kuratorė Renata Danielienė.

Renginio dalyviai dalijosi patirtimi apie koalicijų veiklas, kylančius iššūkius, ir kaip jie skirtingose šalyse sprendžiami. Taip pat buvo diskutuojama apie  ES valstybių narių skaitmeninio raštingumo kuratorių galimybes prisidėti prie koalicijų veiklų. Lietuvos atstovės naujai susikūrusių kitų šalių koalicijų atstovams pasakojo apie Lietuvos Nacionalinės Skaitmeninės koalicijos sukūrimo eigą, steigėjų, tikslų ir tikslinių grupių pasirinkimą, įdirbį bei dalijosi kita patirtimi.

Malta-DA-2017

Maltoje vyko Skaitmeninė asamblėja (Digital Assembly)

Maltoje, Valetoje birželio 15-16 dienomis vyko Skaitmeninė asamblėja (Digital Assembly), kurią organizavo Europos Komisija ir ES Tarybai pirmininkaujanti Malta.

Skaitmeninės asamblėjos metu dalyviai dalijosi patirtimi ir diskutavo apie tai, kaip Europa ir partneriai visame pasaulyje yra pasiruošę skaitmeniniams pokyčiams. Renginio metu vyko specialios sesijos, kurių metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas šiems prioritetams: Duomenų ekonomika, skaitmeninės galimybės, kibernetinė sauga ir daiktų internetas bei skaitmeniniai pokyčiai.

Konferencijos įrašus galima stebėti Youtube kanale: https://www.youtube.com/user/DigitalAgendaEU.

Daugiau informacijos apie asamblėją rasite čia…

Skaitmeniniai įgūdžiai: tai šiuolaikinio europiečio bruožas

All Digital logoSparčiai besikeičiančios skaitmeninės technologijos keičia europiečio aplinką ir pačius žmones. Skaitmeniniai įgūdžiai įgalina naudotis šiuolaikinio gyvenimo galimybėmis ir  siekti geresnės gyvenimo kokybės. Tai vienas svarbiausių principų, kuriais savo veikloje vadovaujasi  organizacija „Telecentre Europe“, kuri šiemet švenčia dešimtmečio jubiliejų ir naują savo veiklos etapą pradeda nauju pavadinimu ALL DIGITAL. Apie organizaciją 2010 m. žinią į Lietuvą atnešė šios organizacijos ilgametė narė asociacija „Langas į ateitį“.

Organizacija ALL DIGITAL atstovauja 250 000 skaitmeninių įgūdžių centrų 32-jose Europos šalyse. Organizacijos tikslinė auditorija yra 170 milijonų žmonių su nepakankamais skaitmeniniais įgūdžiais. ALL DIGITAL veiklos tikslas – padėti žmonėms tobulinti skaitmeninius įgūdžius, kurie būtų naudingi naudojantis internetinėmis paslaugomis bei ieškant darbo. Taip pat pasiekti geresnę gyvenimo kokybę ir būti visaverte šiuolaikinės skaitmeninės visuomenės dalimi.

„Pastaruosius 10 metų vadovavomės strateginiais tikslais. Sparčiai besikeičiančioje skaitmeninėje visuomenėje mūsų organizacija turi neatsilikti ir pasukti naujų iššūkių ir galimybių kryptimi. Dabar turime naują viziją, pagrįstą patirtimi bei žvilgsniu į ateitį. Ji padėtų įveikti dabartinių ir ateities skaitmeninių įgūdžių trūkumą Europoje. Vizija, kuria visi tikime yra naujas mūsų veidas – ALL DIGITAL (iš angl. k. – viskas skaitmeniška), – sako ALL DIGITAL vadovė Mara Jakobsone.

Jos teigimu, ši organizacija nuėjo ilgą kelią. 2007 m. maža grupelė skaitmeninės įtraukties lyderių pirmą kartą susitiko Barselonoje pasitarti, kaip pagausinti vietinių ir nacionalinių iniciatyvų bei padidinti skaitmeninį potencialą Europos lygmenyje. Praėjus dešimčiai metų, ši organizacija tapo viena iš pagrindinių skaitmeninių įgūdžių mokymo organizacijų Europoje.

ALL DIGITAL vizija yra ta, jog kiekvienas europietis turėtų galimybę naudotis visomis galimybėmis, kurias sukuria skaitmeniniai pokyčiai. ALL DIGITAL skirta žmonėms, organizacijoms ir bendruomenėms, galinčioms kurti, bendradarbiauti ir augti be skaitmeninių ar socialinių barjerų“, – aiškina ALL DIGITAL  vykdantysis direktorius Laurentiu Bunescu.

„Lietuvoje vyksta tie patys procesai, kaip ir visoje Europoje. „Telecentre Europe“, dabar jau ALL DIGITAL, padėjo įsitikinti, kad mes savo šalyje einame teisingu keliu, stengdamiesi pasiekti kiekvieną šalies gyventoją, ypač mažesniuose miesteliuose ir kaimuose. Manau, kad šiandien mūsų misija svarbesnė nei kada nors anksčiau – skaitmeniniai įgūdžiai šiandien aktualūs kaip niekada iki šiol. Dalyvaudami  šios europinės organizacijos  veikloje turime galimybę pasisemti patirties iš Europos partnerių ir pasidalinti savo geriausiomis praktikomis, kurias įgijome Lietuvoje“, – sako Lietuvoje veikiančios asociacijos „Langas į ateitį“ vadovė Loreta Križinauskienė.

„Džiaugiamės, kad jau daug metų bendradarbiaujame su „Telecentre Europe“, dabar jau ALL DIGITAL, ir dalijamės skaitmeninių įgūdžių ugdymo patirtimi stengdamiesi pasiekti kiekvieną šalies gyventoją, ypač mažesniuose miesteliuose ir kaimuose“, – sako Lietuvoje veikiančios asociacijos „Langas į ateitį“ vadovė Loreta Križinauskienė. – „Šiandien mūsų misija svarbesnė nei kada nors anksčiau, nes skaitmeniniai įgūdžiai tapo būtini visose gyvenimo srityse.“

Kompiuterininkų dienos – 2017

LIKS logotipasMaloniai kviečiame į tradicines „Kompiuterininkų dienas – 2017“, kurios vyks 2017 m. rugsėjo 21–23 d. Kaune, VU Kauno fakultete.

Siekiama parengti įvairiapusišką renginio programą, kuri būtų įdomi ir naudinga kuo didesniam Lietuvos kompiuterininkų būriui: kompiuterių specialistams ir vartotojams, mokslininkams, mokytojams ir dėstytojams, politikams, įmonių, kūrybinių sąjungų ir valstybinių institucijų atstovams, studentams.

„Kompiuterininkų dienų – 2017“ metu vyks:

 • XVIII tarptautinė mokslinė kompiuterininkų konferencija – pristatomi mokslinių tyrimų rezultatai bei praktiniai technologiniai sprendimai;
 • XIII mokyklinės informatikos konferencija – dalijamasi informacinių technologijų mokymo(-si), jų vartojimo mokykloje bei integruoto mokymo patirtimi, pristatomos naujos kompiuterinės mokymo priemonės, aptariami informacinių technologijų mokymą reglamentuojantys dokumentai;
 • III Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi konferencija;
 • Informacinės visuomenės plėtros seminaras – įvertinti informacinės visuomenės bei žinių ekonomikos plėtros situaciją Lietuvoje kviečiami politikai ir informacinių technologijų specialistai;
 • Mokomieji seminarai informatikos mokytojams, doktorantams, studentams;
 • Praktinis seminaras-dirbtuvės pradinių klasių mokytojams: kuo vertingos „Bebro“ užduotys?;
 • XV Lietuvos kompiuterininkų sąjungos suvažiavimas;
 • Lietuvos informatikos mokytojų asociacijos konferencija;
 • ECDL įgaliotųjų testavimo centrų atstovų susitikimas.

Dalyviai galės skaityti mokslinius, metodinius, informacinius, apžvalginius pranešimus konferencijose, dalyvauti diskusijose, pateikti informaciją apie įmones, produktus bei konkrečius sprendimus. Suteikiama galimybė reklamai, demonstravimui.

Autoriai kviečiami pateikti straipsnius arba pranešimų tezes. Straipsnių pageidautina apimtis – iki 12 puslapių, pranešimų tezės – iki 2 puslapių. Daugiau informacijos apie straipsnių pateikimą rasite svetainėje www.liks.lt/kodi.

SVARBIAUSIOS DATOS

 • 2017 m. gegužės 17 d. – baigiasi recenzuojamų straipsnių priėmimas;
 • 2017 m. liepos 1 d. – baigiasi išankstinė registracija ir įmonių reklaminių lapelių priėmimas;
 • 2017 m. liepos 1 d. – baigiasi nerecenzuojamų straipsnių priėmimas;
 • 2017 m. rugsėjo 10 d. – baigiasi dalyvių registravimas;
 • 2017 m. rugsėjo 21–23 d. – „Kompiuterininkų dienos – 2017“ Kaune.

KONTAKTINĖ INFORMACIJA

Lietuvos kompiuterininkų sąjunga
Geležinio Vilko g. 12-113, LT-01112 Vilnius
Telefonas (8 5) 2109 318.
Elektroninis paštas liks@liks.lt

Daugiau informacijos www.liks.lt/kodi

Rėmėjai ir partneriai: ECDL Lietuva, VU Matematikos ir informatikos institutas, Asociacija „Infobalt“, Nacionalinė skaitmeninė koalicija.

Minima tarptautinė Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas diena

2017 m. balandžio 27 d., Vilnius. Šiandien, minint tarptautinę Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas dieną (angl. „Girls in ICT“), Vilniuje vyksta Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) su Lietuvos partneriais organizuojamas renginys „Merginų įsitraukimo į IRT komandų iššūkis“. Renginio tikslas ‒ paskatinti mergaites ateityje rinktis karjerą informacinių ir ryšio technologijų srityje. Renginyje, kurio metu vyksta tiesioginis vaizdo tiltas su Ženeva ir Beirutu, dalyvauja 14‒17 metų amžiaus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus ir Marijampolės mokyklų moksleivės. Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas diena ITU iniciatyva minima nuo 2014 m. 160-yje pasaulio šalių.   

„Man visada malonu sutikti jaunų žmonių, kurie domisi karjeros galimybėmis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje, ir ypač džiaugiuosi galėdamas paraginti daugiau jaunų moterų ir merginų siekti IRT srities išsilavinimo ar karjeros. Todėl aš didžiuojuosi mūsų tarptautine Merginų įsitraukimo į IRT dienos kampanija, kurioje jau sudalyvavo 244 000 merginų iš 160 šalių“, ‒ sveikinimo kalboje pažymėjo ITU-D (plėtros) biuro direktorius Brahima Sanou.

„Šiandien pasaulyje vis mažiau nepajudinamų socialinių nuostatų, ir visuomenėje nusistovėjusi nuomonė, kad technologijos yra vyriška sritis, labai sparčiai keičiasi. Lietuvoje surengta Merginų įsitraukimo į informacines ir ryšių technologijas diena tai įrodo  –  Lietuvos merginos dalyvauja tarptautiniame renginyje su savo praktiniais darbais ir pasiekimais technologijų srityje. Jaunoji žmonių karta nusiteikusi neberiboti savo galimybių pagal išankstines nuostatas, ir tai leidžia pasireikšti kūrybai, gebėjimams ir protui“, ‒ renginyje sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė, koordinuojanti Nacionalinės skaitmeninės koalicijos veiklą Lietuvoje.

Renginio metu mergaitės išbandys virtualios realybės įrenginius, viktorinoje naudojant mobiliuosius įrenginius dalyvaus su mergaitėmis iš Ženevos ir Beiruto, taip pat išmėgins jėgas konstruodamos robotus. Renginį organizuoja ITU, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Kauno technologijų universitetas, Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklas, Nacionalinė skaitmeninė koalicija ir bendrovė „Microsoft“.

Girls in ICT - 1Girls in ICT - 2Girls in ICT - 3Girls in ICT - 4Girls in ICT - 5Girls in ICT - 6Girls in ICT - 7Girls in ICT - 8Girls in ICT - 9

Konferencija „Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga“

Balandžio 21 d., penktadienį, 10 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) organizuojama konferencija „Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga“.

Konferencijos tikslas – aktualizuoti visuomenės kritinio mąstymo svarbą nacionalinio saugumo kontekste ir ieškoti būdų derinti įvairių sričių vykdomas medijų ir informacinio raštingumo ugdymo veiklas, siekiant efektyvaus išteklių panaudojimo ir geriausio rezultato.

Medijų ir informacinio raštingumo tema yra itin svarbi valstybės mastu: Vyriausybės programoje atliepiant Saugios valstybės prioritetą, numatoma visuomenės kritinio mąstymo ir atsparumo informacinėms grėsmėms stiprinimo, medijų ir informacinio raštingumo ugdymo plėtra.

Šie tikslai aktualūs Švietimo ir mokslo ministerijai, Krašto apsaugos ministerijai, Kultūros ministerijai ir joms pavaldžioms įstaigoms, kitoms suinteresuotoms įstaigoms ir nevyriausybinėms organizacijoms. Todėl yra svarbu stiprinti šių sričių tarpusavio veiksmų koordinavimą.

Didelį vaidmenį šviečiant ir informuojant visuomenę atlieka žiniasklaida, yra svarbu didinti žiniasklaidos įsitraukimą didinant visuomenės atsparumą manipuliacijoms.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, Seimo „YouTube“ paskyroje.

Konferencija Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga

Renginys „Merginos ir technologijos“

Balandžio 27 d. vyks renginys „Merginos ir technologijos“. Ši diena renginiui pasirinkta ne atsitiktinai – balandžio 27 d. yra tarptautinė „Merginos ir technologijos“ diena. Ta proga pasaulyje vyks daugybė renginių, kurių tikslas yra paskatinti merginas studijuoti ir sieti savo karjerą su informacinėmis technologijomis bei pabrėžti kompiuterinio raštingumo svarbą sėkmingai profesionalo karjerai įvairiose sektoriuose.

Merginos iš Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų yra kviečiamos į šį renginį Holiday Inn Vilnius viešbutyje. Renginio metu bus galima stebėti virtualios bei papildytos realybės demonstracijas, bus pristatomi Robotikos olimpiados nugalėtojų projektai (šių projektų pristatymai bus transliuojami į įvairius Lietuvos miestus: Klaipėdą, Kauną, Alytų, Šiaulius ir Marijampolę). Taip pat vyks interaktyvios sesijos apjungiančios ITU vadovybę Ženevoje ir ITU regioninį biurą Kaire. 

Renginį organizuoja ITU, Kauno technologijos universitetas, Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklas, Nacionalinė skaitmeninė koalicija ir bendrovė „Microsoft“.

Kvietimą bei renginio dienotvarkę rasite čia.

Daugiau apie renginį ITU svetainėje.

„Interneto savaitės 2017“ rezultatai

Jau aštuntą kartą asociacija „Langas į ateitį“ dalyvavo akcijoje „Interneto savaitė 2017“, kurios tikslas šiemet buvo skatinti visuomenę naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu, įgyti geresnių įgūdžių bei labiau pasinaudoti interneto teikiamomis galimybėmis.

Bendradarbiaujant su Nacionalinės skaitmeninės koalicijos nariais bei kitais partneriais, – Nacionaline darbo birža, Jaunimo darbo centrais, Lietuvos bankų asociacija, Lietuvos nacionaline biblioteka, Lietuvos vartotojų institutu, IT bendrove „ATEA Baltic“, „Swedbank“, „Barclays“ operacijų centru Lietuvoje, „__būsiu“, LITNET CERT, „Saugesnio interneto“ projektu ir dar daugeliu kitų, buvo užregistruota daugiau nei 350 akcijos renginių.

Daugumą „Interneto savaitės 2017“ dalyvių pasiekėme per internetinius žinių portalus, radiją bei televiziją, socialinę žiniasklaidą. Prie „Interneto savaitės 2017“ sklaidos prisidėjo ir partneriai, kurie savo svetainėse skelbė informaciją, o patalpose pakabino plakatus. Visa informacija apie „Interneto savaitės 2017“ renginius ir veiklas buvo skelbiama svetainėje www.epilietis.eu, kuri akcijos metu buvo aplankyta daugiau nei 22 200 kartų! „Interneto savaitės 2017“ metu visos viešosios bibliotekos ir jų filialai, turintys kompiuterius (iš viso 1283 bibliotekos) naudojo akcijos ekrano užsklandą, kvietusią aktyviai dalyvauti šios savaitės renginiuose. Viešųjų bibliotekų žiniatinklio svetainių ir vietinių žinių portalų derinys padėjo pasiekti daugiau nei 116 tūkst. asmenų.

„Interneto savaitės 2017“ renginių spektras buvo platus – nuo renginių mokyklose iki paskaitų, transliuojamų internetu. Šios akcijos renginiai buvo skirti įvairaus amžiaus žmonėms, pavyzdžiui:

 • vaikams apie saugumą internete bei kaip apsisaugoti nuo kibernetinių patyčių: „Ar esi saugus internete?“, „Internetas ir vaikai“, „Kibernetinis saugumas –ką turėtum žinoti“;
 • paaugliams, kurie domisi informacinėmis technologijomis ir norėtų išmokti daugiau: „Jaučiuosi stipresnis, kai žinau kaip“, „Asmeninis įvaizdis socialinėje medijoje“, „Ar turiu pakankamai skaitmeninių įgūdžių darbui?“, „PHP ir C# programavimas“;
 • suaugusiesiems apie kibernetinį saugumą bei elektronines paslaugas: „Informacijos saugumas: kodėl tau tai turėtų rūpėti?“, „Laukiniai tinklų labirintai“, „Saugi elektroninė bankininkystė“;
 • vyresnio amžiaus žmonėms apie saugų elektroninių paslaugų vartojimą: „E. komercija: ką turėtum žinoti“, „Saugi e. bankininkystė“, „Viešojo sektoriaus e. paslaugų plėtra: pasiekimai ir pamokos“.

14 savanorių iš „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje keliavo po Lietuvą lankydamiesi Jaunimo darbo centruose. Daugiau nei 300 jaunų bedarbių dalyvavo „Barclays“ rengiamuose mokymuose „Kibernetinė sauga kasdieniame gyvenime“. Šių mokymų metu savanoriai dalinosi savo patirtimi bei pasakojo apie skaitmeninių įgūdžių svarbą darbo vietoje.

Keletą renginių akimirkų rasite mūsų feisbuko puslapyje.

GOW-2017-1GOW-2017-2

GOW-2017-3

GOW-2017-4

GOW-2017-5

GOW-2017-6

GOW-2017-7

GOW-2017-8

GOW-2017-9

GOW-2017-10

GOW-2017-11