Nacionalinės skaitmeninės koalicijos tikslas - mažinti Lietuvos gyventojų skaitmeninių įgūdžių atskirtį

2017-02-14

Nacionalinės skaitmeninės koalicijos tikslas - mažinti Lietuvos gyventojų skaitmeninių įgūdžių atskirtį

2017-02-14

 Vasario 14 d. LR Susisiekimo ministerijoje vykusiame posėdyje Nacionalinės skaitmeninės koalicijos (NSK) partneriai (www.skaitmeninekoalicija.lt)  aptarė skaitmeninių pokyčių visuomenei iššūkius Lietuvoje bei prieš kelis mėnesius  Europos Komisijos pradėtą Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos iniciatyvą, ir nutarė tęsti NSK veiklą  bei  prisidėti prie mūsų šalies gyventojų įgūdžių tobulinimo strategijos įgyvendinimo, siekiant mažinti informacinių ryšių technologijų (IRT) vartotojų gebėjimų atskirtį. NSK posėdyje dalyvavo 17 NSK narių atstovų, o susirinkusiuosius pasveikino Susisiekimo ministerijos Informacinės visuomenės politikos departamento direktorius Petras Jakavonis.

Tyrimai rodo, kad apie 50 proc. Lietuvos gyventojų turi nepakankamus skaitmeninius įgūdžius arba visai jų neturi. Statistikos duomenimis, tik mažos dalies vartotojų IRT gebėjimai yra aukštesni nei baziniai, o daugumos jų įgūdžiai tėra pradinio lygio (paieška internete ir naudojimasis e. pašto paslaugomis), todėl nėra pakankami kasdieniam darbui. Be to, per 20 proc. šalies gyventojų apskritai niekada nesinaudojo internetu. Sparti informacinių technologijų plėtra taip pat rodo, kad skaitmenines žinias būtina ne tik įgyti, bet ir jas nuolat tobulinti, mokytis visą gyvenimą.

Europos Komisijos paskelbta  Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos iniciatyva kviečia  ES valstybes aktyviai padėti jaunuoliams  rinktis daugiau  IRT ir tiksliųjų mokslų  profesijų, skatinti merginas aktyviau dalyvauti šiame skaitmeninės profesijos pasirinkime, sudaryti sąlygas  dirbantiems nuolat tobulinti skaitmeninius gebėjimus, modernizuoti mokymo sistemas, padėti visiems piliečiams įgyti skaitmeninių įgūdžių, kad jie galėtų aktyviai dalyvauti šiuolaikinėje visuomenėje.  

Lietuvoje Nacionalinė skaitmeninė koalicija buvo įkurta 2013 m. siekiant sparčiau įgyvendinti Lietuvos informacinės visuomenės plėtros programos „Lietuvos skaitmeninė darbotvarkė 2014-2020“ tikslus. NSK memorandumą pasirašė Švietimo ir mokslo, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas ir šešios asociacijos Iniciatyvinės grupės koordinatorius – asociacija „Langas į ateitį“. Šiuo metu NSK veikia trylikoje ES šalių, tarp kurių pagal pasiektus rezultatus Lietuva užima 5 vietą.


Susisiekimo ministras: Būtina ugdyti vyresnių žmonių skaitmeninius gebėjimus:
Pranešimas LR Susisiekimo ministerijos svetainėje
Publikacija BNS spaudos centre


Daugiau nuotraukų...


Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicija. Kas toliau?

2017-02-13

Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicija. Kas toliau?

2017-02-13

Skaitmeniniai įgūdžiai tampa vis svarbesni ir reikalingesni visuose sektoriuose. Šiuo metu 36% darbo jėgos turi nepakankamus skaitmeninius įgūdžius.

   - EK kviečia šalis nares plėtoti nacionalines skaitmeninių įgūdžių strategijas iki 2017 m. vidurio, bei ragina kurti nacionalines skaitmeninių įgūdžių koalicijas tose šalyse, kuriose jos nebuvo įkurtos.
   - Šiuo metu yra įkurta 13 tokių koalicijų ir ruošiamasi jas kurti Čekijos Respublikoje, Estijoje bei Liuksemburge.  
   - Lietuvoje Nacionalinė skaitmeninė koalicija įkurta 2013 m.

2017 metais visi tiek aktyvūs, tiek potencialūs partneriai kviečiami imtis veiksmų mažinant gyventojų skaitmeninių įgūdžių trūkumą.

Kviečiame prisijungti:

   - Twitter: https://twitter.com/DigitalSkillsEU/status/829721291028561920 
   - Facebook: https://www.facebook.com/DigitalSkillsEU/  
   - LinkedIn: https://www.linkedin.com/groups/4943197

Plačiau apie EK iniciatyvą „Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicija“...


Naujas programavimo savaitės rekordas

2017-02-01

Naujas programavimo savaitės rekordas

2017-02-01

Beveik vienas milijonas žmonių (970.000) dalyvavo „Programavimo savaitė 2016“ iniciatyvos programavimo renginiuose (apie 23.000 renginių), kurie buvo organizuoti daugiau nei penkiasdešimtyje šalių. Lyginant su ankstesniais metais iniciatyvoje dalyvavo žymiai daugiau žmonių. Beveik pusė programuojančių dalyvių (46%) buvo mergaitės, kurių amžiaus vidurkis 11 metų. 2017 m. iniciatyva „Programavimo savaitė“ bus organizuojama jau penktą kartą, ir renginiai vyks savaite ilgiau nei įprastai – 2017 m. spalio 7-22 d.

Andrus Ansip, už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Europos Komisijos (EK) viceprezidentas sakė: „Džiaugiuosi, kad šis judėjimas tapo toks populiarus, ypač kai programavimas tampa vis svarbesnis šiandieniniame pasaulyje. Pasitikėjimas ir kūrybiškumas naudojant skaitmenines technologijas yra labai svarbūs kiekvienam Europos piliečiui tam, kad galėtų pilnavertiškai dalyvauti mūsų skaitmeninėje visuomenėje. Dar daugiau, pagrindiniai programavimo įgūdžiai bus būtini ateities darbo vietose.“

Alessandro Bogliolo, ES programavimo savaitės koordinatorius taip pat džiaugėsi „Aš esu nustebęs iniciatyvos Programavimo savaitė 2016 rezultatais. Tūkstančiai mokyklų dalyvavo iniciatyvoje, mokytojai su mokiniais dalijosi aistra ir kūrybiškumu, siekiant išmokti ir kartu pasidžiaugti. Penktoji jubiliejinė „Programavimo savaitė“ bus puiki galimybė padidinti ir sutvirtinti šios iniciatyvos svarbą.“

ES šalyse Programavimo savaitės 2016 m. metu dalyvavo apie vienas milijonas dalyvių, o Afrikoje programavimo savaitės renginiai organizuojami antrą kartą, ir šioje iniciatyvoje dalyvavo apie 430.000 dalyvių iš trisdešimties Afrikos šalių.

Programavimo savaitės iniciatyvą pasiūlė jaunieji Komisijos pirmininko pavaduotojos Neelie Kroes patarėjai 2013 m. Šios iniciatyvos tikslas parodyti, kad kiekvienas gali kurti programuodamas. Šia iniciatyva taip pat siekiama išmokyti kompiuterinio mąstymo, suteikti supratimą kaip veikia kompiuteris ir suburti mokytojus, inžinierius, verslo atstovus, mokyklas, ne verslo siekiančias organizacijas bei pasiūlyti daugiau programavimo galimybių tiek jauniems, tiek vyresniems.


Jauni žmonės yra labai aktyvūs

Tūkstančiai renginių programavimo savaitės metu buvo suorganizuota tiek mokykloje, tiek už mokyklos ribų, jauni žmonės buvo skatinami programuoti, dirbti su kompiuterine technika ir robotais, arba kitokiais būdais naudoti kompiuterinį mąstymą.

Beveik du tūkstančiai mokyklų (1.833) organizavo „CodeWeek4All“ iššūkio programavimo renginius, kurių tikslas skatinti vaikus programuoti klasėse. Daugiau nei trečdalis mokyklų (692) pasiekė tikslą įtraukti daugiau nei pusę (arba mažiausiai 200 mokinių) mokyklos mokinių į programavimo veiklas. Mokykloms įteikti specialūs pažymėjimai (Certificate of Excellence in Coding Literacy).  


Penktoji jubiliejinė „Programavimo savaitė“ 2017 m. spalio 7 – 22 dienomis

2017 metais vyks jubiliejinė penktoji „Programavimo savaitė“. Šiais metais ji bus minima dvi savaites tam, kad visos mokyklos, nepaisant skirtingu laiku turimų rudens atostogų, galėtų dalyvauti programavimo savaitės renginiuose. Jau galite pradėti ruoštis šių metų „Programavimo savaitės“ renginiams: susisiekti su partneriais, užsakyti klases, ieškoti renginių vedėjų ir pan.


Daugiau informacijos apie renginį:

  - http://codeweek.eu/resources/
  - http://www.skaitmeninekoalicija.lt

Resursai lietuvių kalba:
  - http://codeweek.eu/resources/lithuania/

Rekomendacijos renginio organizavimui (lietuvių kalba):
   - http://www.slideshare.net/RenataDanielien/es-programavimo-savait-code-week-2016

Rekomendacijos renginio organizavimui (anglų kalba):

  - http://events.codeweek.eu/guide/
  - http://codeweek.eu/resources/docs/Howtoorganiseyourownevent2016.pdf

Rekomendacijos bibliotekoms (anglų kalba):
  - http://www.slideshare.net/alessandrobogliolo/codeweekeu-2016-guidelines-for-librarians


Šiek tiek statistikos apie iniciatyvą:

  - 2016 m. 970.000 dalyvių,
  - 2015 m. 570.000 dalyvių,
  - 2014 m. 150.000 dalyvių,
  - 2013 m. 10.000 dalyvių.

ES programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, vykdoma savanorių, kurie yra programavimo savaitės ambasadoriai savo šalyse ir propaguoja programavimą.


Naudingos nuorodos

  - ES programavimo savaitės svetainė
  - Programavimo savaitės ambasadoriai
  - Renginių žemėlapis (renginius skelbia vietos organizatorius, o tikrina Programavimo savaitės ambasadorius)
  - ES programavimo savaitės vaizdo siužetas
  - „CodeWeek4All“ iššūkis
  - „Twitter“: @codeWeekEU,  saitažodis: #codeEU, #DigitalSkills, „Facebook“: codeEU


Europos Komisija pradeda Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos iniciatyvą

2016-12-01

Europos Komisija pradeda Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos iniciatyvą

2016-12-01

2016 m. gruodžio 1 d. Europos Komisija kartu su valstybėmis narėmis, įmonėmis, socialiniais partneriais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir mokymo paslaugų teikėjais pradėjo Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos iniciatyvą, kad padėtų patenkinti didžiulį itin svarbių šiuolaikinėje darbo rinkoje ir visuomenėje skaitmeninių įgūdžių poreikį Europoje.

Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicija – viena iš dešimties pagrindinių iniciatyvų, kurias Komisija pasiūlė šių metų birželio mėn. pristatytoje Naujoje Europos įgūdžių darbotvarkėje.

Įvairūs partneriai, įskaitant daugiau kaip 30 organizacijų ir grupių, kaip „European Digital SME Alliance“, ESRI, SAPECDL  ir „Google“, įsipareigoja, įgyvendindami  Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos iniciatyvą, dar labiau sumažinti skaitmeninių įgūdžių trūkumą.

Prognozuojama, kad Europoje 2020 m. trūks iki 750 000 informacijos ir ryšių technologijų (IRT) specialistų – gerų skaitmeninių įgūdžių turinčių asmenų laisvoms darbo vietoms užimti trūksta visuose sektoriuose. Tačiau 15–24 metų jaunimo nedarbo lygis ES yra beveik 20 proc. Daugiau nei trečdalis darbo jėgos, t. y. maždaug 45 proc. Europos piliečių, turi tik elementarių skaitmeninių įgūdžių.

Koalicijos nariai įsipareigoja spręsti visų lygių įgūdžių – nuo aukšto lygio IRT specialistų turimų iki visiems Europos piliečiams kasdieniniame gyvenime, darbe, skaitmeninėje ekonomikoje ir visuomenės veikloje būtinų – trūkumo klausimą. Tai svarbu ir Europos pramonei siekiant išlikti konkurencingai, kai jos varžovai daro greitą pažangą, ir Europos visuomenei siekiant neatsilikti skaitmeniniame amžiuje.

Naujoji koalicija remiasi Didžiosios koalicijos užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti, kampanijos „e. įgūdžiai užimtumui skatinti“ ir 2020 m. strateginės švietimo ir mokymo programos rezultatais.

Daugiau informacijos:

https://ec.europa.eu/lithuania/Digital%20Skills%20and%20Jobs%20Coalition_lt

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/digital-skills-jobs-coalition

 


Masinis atvirasis internetinis kursas (MAIK) „Informacinės  technologijos“

2016-11-15

Masinis atvirasis internetinis kursas (MAIK) „Informacinės  technologijos“

2016-11-22

KTU informatikos fakultetas kviečia jus į masinį atvirąjį internetinį kursą (angl. MOOC - Massive Open Online Course) „Informacinės  technologijos“.

- mokymosi trukmė 48 val. (per 7 mokymosi savaites)
- kurso pradžia 2016 m. lapkričio 22 d.
- kurso pabaiga 2017 m. vasario 8 d.

2016.12.19 – 2017.01.08 mokymai nevyks.

Šiame MAIK įgysite arba pagilinsite savo žinias apie informacinių technologijų sąvokas, programinę bei aparatinę įrangą, kompiuterines sistemas, kompiuterinius tinklus, internetą bei programinės įrangos legalumą.

Susipažinsite su skaitmeninės informacijos vaizdavimu kompiuteryje, dokumentacijos rengimu ir pateikimu, autonominiu darbu bei darbu tinkle.

Praktinių darbų metu išmoksite rengti elektroninius dokumentus, sukursite savo internetinę svetainę.

Viso kurso metu bendrausite ir bendradarbiausite su bendraminčiais iš visos šalies. Kursas yra nemokamas ir bus teikiamas lietuvių kalba.

Vaizdo įrašą su trumpu kurso pristatymu galite žiūrėti https://youtu.be/Z9UvALR-Klg

Užsiregistruoti į kursą ir prisijungti prie kurso galima adresu  http://open.ktu.edu

- Spauskite nuorodą ant kurso pavadinimo„Informacinės technologijos“
- Registruokitės arba junkitės per savo Google paskyrą
- Puslapio apačioje esančiame Registracija į kursą lauke spragtelėkite  Įregistruoti mane“ mygtuką.

 Lapkričio 22 d. open.ktu.edu bus atvertas kursas, kuriame pateikiama mokymosi medžiaga  MAIK „Informacinės technologijos“.

Tikimės, kad šis kursas padės įgyti reikiamų žinių ir įgūdžių jūsų darbui ir karjerai.

Kurso autoriai ir dėstytojai:
- Doc. dr. Jonas Čeponis
- Doc. dr. Danguolė Rutkauskienė
- Virtualios aplinkos kuratorė – Daina Gudonienė

Daugiau informacijos rasite open.ktu.edu

Kontaktinis asmuo – doc.dr. Danguole Rutkauskienė, danguole.rutkauskiene@ktu.lt

 


Atnaujinti NSK uždaviniai

2016-09-29

Atnaujinti NSK uždaviniai

2016-09-29

2016 m. rugsėjo 29 d. įvyko NSK narių susitikimas. Susitikimo metu NSK iniciatoriaus „Lango į ateitį“ direktorė L. Križinauskienė steigėjams ir naujiems nariams priminė bendrą NSK tikslą, uždavinius ir dėl kokių priežasčių buvo įsteigta ši koalicija. L. Križinauskienė taip pat pažymėjo, kad viena svarbių NSK visų narių veiklų yra dalyvavimas ES inicijuotuose nacionalinėse kampanijose, t.y. „Programavimo savaitė“, „e-įgūdžių savaitė“, „Interneto savaitė“ ir pan.

Skaitmeninio raštingumo kuratorė R.Danielienė pateikė informaciją apie artėjančią programavimo savaitę ir  paaiškino nariams, kaip joje dalyvauti bei kur rasti metodinės medžiagos.

Vėliau R.Danielienė pristatė naująją įgūdžių darbotvarkę (angl. New Skills Agenda), kuria siekiama užtikrinti, kad žmonės nuo pat ankstyvų metų įgytų įvairių įgūdžių ir būtų kuo geriau išnaudotas Europos žmogiškasis kapitalas, nes tai galiausiai padidins užimtumą, konkurencingumą ir ekonomikos augimą Europoje. Siekiant pagerinti žmonių galimybes gyvenime, paremti teisingą, įtraukų ir darnų augimą ir darnias visuomenes, būtina didinti įgūdžių lygį, skatinti ugdyti universaliuosius įgūdžius ir rasti būdų, kaip, be kita ko, palaikant dialogą su pramone, geriau numatyti darbo rinkos poreikius. Kad padėtų spręsti su įgūdžiais susijusias problemas, Komisija pradės vykdyti 10 iniciatyvų. Jomis bus siekiama spręsti šias problemas, padidinti įgūdžių matomumą ir pagerinti jų pripažinimą vietos, nacionaliniu ir ES lygmenimis nuo mokyklų ir universitetų iki darbo rinkos.

Diskusijų metu iškeltas klausimas kaip NSK tikslai dera su naująja įgūdžių darbotvarke. Nariams pritarus ir apsvarsčius buvo atliktos 1-ojo ir 2-ojo NSK uždavinių korekcijos:

1. Pritraukti daugiau jaunimo rinktis IRT ir kitas tiksliųjų mokslų studijas bei profesijas; užtikrinti skaitmeninių ir darbui reikalingų universaliųjų gebėjimų įgijimą mokantis ir kitų specialybių.

2. Iš esmės sumažinti IRT specialistų trūkumą, gerinti sąlygas privataus ir valstybinio sektorių darbuotojams bei visiems gyventojams įgyti ir nuolatos tobulinti darbui reikalingus IRT ir bendruosius gebėjimus, kurtis IT verslui ir plėtotis skaitmeninei rinkai.

Susitikimo metu taip pat priminta apie NSK narių pasiskirstymą į darbo grupes. Naujieji nariai buvo kviečiami pasirinkti jų veiklą atitinkančią darbo grupę ir iki naujųjų metų tęsti NSK darbą grupėse: „IT specialistai, kvalifikacijos tobulinimas“, „IT vartotojai“ ir „Mokyklos bendruomenė“.  Darbo grupės „Mokyklos bendruomenė“ vadovė D. Rutkauskienė pristatė šios darbo grupės veiklas.

 


Nuotolinio mokymosi kursai pedagogams “Žaidimų programavimas”

2016-09-13

Nuotolinio mokymosi kursai pedagogams “Žaidimų programavimas”

2016-09-25

Kviečiame užsiregistruoti ir susipažinti su nuotolinio mokymosi kursu pedagogams “Žaidimų programavimas”. Jokių pradinių programavimo įgūdžių nereikia. Naudojamos vaikams skirtos objektinio programavimo grafinės terpės.

Pagrindinės temos:

- Pažintis su žaidimų programavimo grafinėmis terpėmis "Kodu" bei "Construct 2".
- Programų planavimas, algoritmavimas, objektų kūrimas ir valdymas.
- Scenų, objektų judėjimo, susidūrimų, efektų programavimas.
- Programos pristatymas ir platinimas.

Kurso apimtis – 12 valandų. Grupės mokymosi trukmė – 10-15 d. Projektą remia „Microsoft Philanthropies“.

Mokytojai gali registruotis iki rugsėjo 25 d.: http://www.epilietis.eu/index.php/renginiu-sarasas/16-progr-1-grupe

Mokymai organizuojami pagal projektą „Nuo programavimo pagrindų – iki IT karjeros“, kurį vykdo “Langas į ateitį”. Šiuo projektu siekiame padėti jaunesniųjų klasių mokytojams ir auklėtojams įgyti programavimo įgūdžių, kuriuos galėtų pritaikyti pamokose bei patraukliai žinias perduoti jaunesniųjų klasių moksleiviams, ypač mergaitėms ar gyvenantiems nutolusiose vietovėse.

  


2016 m. ES programavimo savaitė. Pasiruoškite žengti į skaitmeninį pasaulį su #codeEU!

2016-09-04

2016 m. ES programavimo savaitė. Pasiruoškite žengti į skaitmeninį pasaulį su #codeEU!

2016-10-15 - 2016-10-23

2016 m. spalio 15–23 d. vyks ketvirtoji ES programavimo savaitė. Programavimo savaitės metu milijonai Europos vaikų, paauglių, suaugusiųjų, tėvų, mokytojų, verslininkų, politikos formuotojų vėl susitiks renginiuose, klasėse, bibliotekose ir kitur, kad pasimokytų programuoti ir kurti.

ES programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, vykdoma savanorių, kurie yra programavimo savaitės ambasadoriai savo šalyse ir propaguoja programavimą. Praėjusiais metais daugiau kaip pusė milijono žmonių dalyvavo beveik 8000 programavimo renginių 46 Europos šalyse ir kitur. Šiais metais programavimo savaitės rengėjai bendradarbiauja su ES 65 000 vietos bibliotekų tinklu „Viešosios bibliotekos 2020“. Tinklas siekia Europos vietos bibliotekose įsteigti „programavimo kampelius“ arba surengti praktinius programavimo užsiėmimus.

Kaip ir 2015 m. mokyklos skatinamos organizuoti „CodeWeek4All“ iššūkio programavimo renginius, kuriuose dalyvautų kuo daugiau moksleivių. Mokykloms, kuriose šiuose renginiuose dalyvaus bent 50 % moksleivių, bus įteikti Programinio raštingumo pažymėjimai. Praėjusiais metais šiame iššūkyje dalyvavo 600 mokyklų, o pažymėjimus gavo per 200 iš jų.

Už skaitmeninę ekonomiką ir visuomenę atsakingas Europos Komisijos narys Güntheris H. Oettingeris: „Mums reikia sparčiau atnaujinti skaitmeninius įgūdžius, tarp jų ir programavimo. Jeigu norite sėkmingai dirbti pagal savo profesiją, savo įmonėje ir gamybos sektoriuje, jums reikia tam tikrų skaitmeninių įgūdžių. ES programavimo savaitė suteikia galimybę įgyti darbo rinkai būtinų skaitmeninių įgūdžių.“

Už skaitmeninę bendrąją rinką atsakingas pirmininko pavaduotojas Andrusas Ansipas:„XXI amžiuje skaitmeniniai įgūdžiai būtini visiems. Programavimas yra smagus ir patrauklus būdas kartu su kitais mokytis informacinių technologijų. Šįmet turime užtikrinti, kad visi Europos gyventojai galėtų dalyvauti programavimo savaitėje, todėl sveikinu partnerystę su vietos ir regioninėmis valdžios institucijomis, viešosiomis bibliotekomis ir jaunimo asociacijomis.“

Programavimo savaitės ambasadorių koordinatorius Alessandro Bogliolo: „Programuojant intuicija padeda rasti sprendimus, idėjos virsta inovacijomis. Skaitmeninis mąstymas išlaisvina kūrybiškumo potencialą. Tai ne technologijų, o asmeninio tobulėjimo reikalas.  Nepraleiskite progos pramokti programuoti per 2016 m. Europos programavimo savaitę ir patirkite bendrų įspūdžių su šeima, moksleiviais, draugais ir milijonais žmonių visame pasaulyje.“


ES programavimo savaitė – dalyvaukite ir parašykite savo programą!

Kiekvienas gali kurti programuodamas. Mokyklos, vaikai, programuotojai, paaugliai, tėvai, mokytojai, įmonės gali pasinaudoti mūsų priemonių rinkiniais ir pradėti planuoti savo renginius. Nepamirškite pažymėti savo renginio programavimo savaitės žemėlapyje http://codeweek.eu.

  • Vaikai, paaugliai ir suaugusieji gali dalyvauti programavimo renginiuose ir patys tokius renginius organizuoti, kad parodytų, ką galima nuveikti mokant programuoti.
  • Programuotojai gali organizuoti praktinius užsiėmimus vietos mokyklose, programavimo kampeliuose arba bendruomenių centruose.
  • Mokytojai gali rengti programavimo pamokas, dalytis savo pamokų planais, organizuoti praktinius seminarus savo kolegoms, pakviesti mokančių programuoti instruktorių ir tėvų, kad šie pasidalytų patirtimi ir dalyvautų „CodeWeek4All“ iššūkyje.
  • Tėvai gali paskatinti savo vaikus dalyvauti praktiniuose programavimo užsiėmimuose.
  • Įmonės ir ne pelno organizacijos gali rengti praktinius programavimo seminarus, siųsti savo darbuotojus padirbėti mokytojais, rengti moksleiviams smagias programavimo užduotis arba paremti programavimo renginius finansiškai.
  • Visi, kas užsiima programavimu, gali papasakoti apie savo patirtį ir įkvėpti kitus!

Kodėl verta mokytis programuoti?

Šiandien gyvename pasaulyje, kuriame vyksta sparti skaitmeninių technologijų pažanga.  Dėl to iš esmės pasikeitė mūsų darbo ir bendravimo būdai, kitaip apsiperkame, kitaip ir mąstome. Kad susidorotume su šiais sparčiais pokyčiais ir suprastume mus supantį pasaulį, turime ne tik geriau suprasti, kaip veikia technologijos, bet ir tobulinti savo įgūdžius ir gebėjimus, padėsiančius mums prisitaikyti prie gyvenimo šiais naujais laikais. 

Mokydamiesi programuoti geriau suprantame, kaip kas veikia, tai padeda mums rasti naujų idėjų tiek darbui, tiek laisvalaikiui. Be to, programuodami galime išlaisvinti savo kūrybines galias ir bendradarbiauti su nuostabiais žmonėmis, esančiais šalia mūsų ir išsibarsčiusiais po visą pasaulį.  Su programavimu svarbu supažindinti visus, todėl siekiama, kad ES programavimo savaitės renginiuose dalyvauti tiek merginos ir moterys, tiek vaikinai ir vyrai. 2015 m. apie pusė programavimo renginių dalyvių buvo mergaitės ir merginos!


Programavimas yra jūsų durys į skaitmeninius įgūdžius, reikalingus darbui ir gyvenimui

Mūsų ekonomikai ir visuomenei reikia, kad visi turėtume bent bazinių skaitmeninių įgūdžių. Nesvarbu, kaip gyvenate ar kokį darbą dirbate, skaitmeniniai įgūdžiai ir programavimas yra arba bus to dalis. Be to, IRT specialistai yra pagrindinis šiuolaikiškos visų Europos ekonomikos sektorių darbo jėgos ramstis – jų paklausa didėja 3 % per metus, o kompiuterijos mokslus baigiančių studentų nepakanka.  Todėl, nepaisant aukšto nedarbo lygio Europoje, lieka daug laisvų IRT specialistams skirtų darbo vietų.  Jei ši problema nebus tinkamai sprendžiama Europos ir nacionaliniu lygmenimis, iki 2020 m. gali trūkti apie 800 000 IRT specialistų.


Informacija apie ES programavimo savaitę

ES programavimo savaitę 2013 m. pradėjo rengti Europos Komisijos jaunieji patarėjai skaitmeninės darbotvarkės klausimais. Nuo to laiko jos renginių tik daugėja. Komisija remia ES programavimo savaitę – ji įtraukta į skaitmeninės bendrosios rinkos strategiją. Skaitmeninių įgūdžių klausimus Komisija taip pat įtrauks į 2016 m. birželio mėn. numatytą įgūdžių iniciatyvą.

Prie šios iniciatyvos prisijungė tokie programavimo ir švietimo judėjimai, kaip  „CoderDojo“ ir „RailsGirls“. Susibūrusios į Didžiąją koaliciją užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti bendrovės „Microsoft", „SAP", „Liberty Global“, ir „Facebook“ kartu su „EU Schoolnet“ paskelbė ES programavimo iniciatyvą. Daug kitų Didžiosios koalicijos partnerių organizuoja ES programavimo savaitės renginius.

ES programavimo savaitės pavyzdžiu jau antrą kartą rengiama  Afrikos programavimo savaitė. Pirmoji tokia savaitė surengta 2015 m. buvo labai sėkminga – joje dalyvavo beveik 80 000 žemyno vaikų ir jaunuolių.  Afrikos programavimo savaitė, kurią drauge rengia įvairios suinteresuotosios šalys, vyks 10 Afrikos šalių. Visame žemyne vyks tūkstančiai programavimo renginių vaikams ir suaugusiesiems.


Naudingos nuorodos

 


#SWITCH! 2016 - didžiausias technologijų ir verslumo renginys Baltijos regione

2016-09-04

#SWITCH! 2016 - didžiausias technologijų ir verslumo renginys Baltijos regione

2016-09-08 - 2016-09-09

Rugsėjo 8 – 9 d. Vilniuje, LITEXPO rūmuose jau antrą kartą vyko didžiausias Baltijos regione informacinių technologijų bei verslumo renginys #SWITCH!

Renginyje susirinko net 10 000 dalyvių,  o pranešimus skaitė daugiau kaip pusšimtis pranešėjų iš Lietuvos ir užsienio. Įkvepiančia patirtimi dalinosi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai, startuolių kūrėjai,  vizionieriai.  #SWITCH! metu pirmą kartą Europoje pristatyti Singapūro startup‘o Infinium Robotics dronai - padavėjai. O įdomiausiu akcentu tapo užfiksuotas Gineso pasaulio rekordas – didžiausia programavimo pamoka dalyvaujant 712 moksleivių.

Taip pat renginyje dalyviai galėjo išbandyti naujausius technologinius išradimus pernai milžiniškos sėkmės sulaukusioje Cool&Crazy erdvėje. Jaunuoliai patys galėjo išbandyti skraidinti skraidyklę (droną), 3D spausdintuvų, robotų, išbandyti virtualią realybę ir daug kitų naujovių.

Daugiau informacijos apie renginį http://sc.bns.lt/view/item.php?id=209549 ir www.switchit.lt


Generation 0101 projekto dalyviai taikė IT žinias ir gebėjimus, kurdami Saugesnio interneto žaidimą

2016-09-07

Generation 0101 projekto dalyviai taikė IT žinias ir gebėjimus, kurdami Saugesnio interneto žaidimą

2016-09-07

Didėjantis jaunimo domėjimasis informacinėmis technologijomis lems didesnį IT specialistų kiekį ateityje, tačiau dažniausiai jaunimo domėjimasis technologijomis apsiriboja kuriamų produktų ir paslaugų vartojimu. Norėdami skatinti jaunimą ne tik naudotis technologinėmis naujovėmis, bet ir patiems kurti inovacijas, internetinį turinį ir produktus bei paslaugas, turime jiems parodyti kokios galimybės yra jiems laisvai prieinamos ir ką su tomis priemonėmis jie gali sukurti.

Asociacija „Langas į ateitį“ baigia vykdyti projektą „0101 karta“ (angl. k. Generation 0101), kurio tikslas buvo sukurti įdomius mokymo kursus, apmokyti grupę aktyvių 16-29 metų amžiaus jaunuolių ir suteikti galimybę jiems pritaikyti naujai įgytas žinias ir įgūdžius kuriant skaitmeninius produktus, galinčius išspręsti nevyriausybinių organizacijų problemas arba padėti joms veikti efektyviau. Skirtingus mokymo kursus rengė partneriai iš užsienio šalių, kuriose vėliau buvo surengti ir tarptautiniai hakatonai (technologinės dirbtuvės), kurių metu susitikę įvairių šalių jaunuoliai įgyvendino savo idėjas ir ieškojo problemų sprendimų.

Paskutinis hakatonas vyko Vilniuje 2016 metų vasaros pabaigoje, kurio metu dalyviai kūrė internetinį žaidimą vaikams apie saugų elgesį internete.

Plačiau apie hakatoną ir projektą galite skaityti čia: http://www.generation0101.eu/lt/projekto-generation0101-kelias-iki-hakatono-it-dirbtuvi%C5%B3-vilniuje

                   

 


Seminaras švietimo srities darbuotojams „Su kūrybišku IT panaudojimu šiuolaikinėje mokykloje link saugesnės elektroninės erdvės“.

2016-08-30

Seminaras švietimo srities darbuotojams „Su kūrybišku IT panaudojimu šiuolaikinėje mokykloje link saugesnės elektroninės erdvės“.

2016-08-30

Maloniai kviečiami pradinių, pagrindinių, vidurinių mokyklų mokytojus ir socialinius pedagogus, norinčius kūrybingai  naudoti informacines technologijas pamokose bei plėtoti geresnio interneto vaikams (angl. Better internet for kids) idėjas bei turimą patirtį skleisti mokyklos bendruomenėje. Dalyviai taip pat susipažins su Saugesnio interneto ambasadoriaus (SIA) veikla šiuolaikinėje mokykloje, susipažins su seminaro organizatorių tarptautinių projektų metu parengta metodine medžiaga, skirta kūrybiškam informacinių technologijų naudojimui šiuolaikinėje mokykloje.

Pedagogai ir bibliotekininkai registruotis gali svetainėje „Ugdymo sodas“: https://duomenys.ugdome.lt/renginys/?2601.

Seminaras vyks š.m. 30 d., renginys nemokamas.
Renginio vieta: Ugdymo plėtotės centras, M. Katkaus g. 44 Vilniuje.

Renginio organizatoriai:

         
 


Renginys "Bendradarbiavimo internete metodų ir priemonių taikymas mokyme: mokytojai ir skaitmeniniai įgūdžiai"

2016-08-29

Renginys "Bendradarbiavimo internete metodų ir priemonių taikymas mokyme: mokytojai ir skaitmeniniai įgūdžiai"

2016-08-29

Maloniai kviečiame mokyklų pedagogus ir bibliotekininkus į nemokamą renginius apie informacinių technologijų naujovių taikymą ugdymo procese.
Renginio metu bus diskutuojama apie skaitmeninių įgūdžių svarbą bei jų naudojimą pamokose ir užklasinėje veikloje, pristatomi projekto „Bendradarbiavimo internete metodų ir priemonių taikymas mokyme“ rezultatai ir geroji mokytojų patirtis pilotinių mokymų metu.

Pedagogai ir bibliotekininkai registruotis gali svetainėje „Ugdymo sodas“: https://duomenys.ugdome.lt/renginys/?2600.
Kiti dalyviai gali registruotis el. paštu: info@ecdl.lt.

Seminaras vyks š.m. 29 d., renginys nemokamas.
Renginio vieta: Ugdymo plėtotės centras, M. Katkaus g. 44 Vilniuje.

 


EK paskelbė naują Europos įgūdžių darbotvarkę

2016-06-10

EK paskelbė naują Europos įgūdžių darbotvarkę

2016-07-01

2016 m. birželio mėn. Europos Komisija priėmė naują išsamią Europos įgūdžių darbotvarkę. Ja siekiama užtikrinti, kad žmonės nuo pat ankstyvų metų įgytų įvairių įgūdžių ir būtų kuo geriau išnaudotas Europos žmogiškasis kapitalas, nes tai galiausiai padidins užimtumą, konkurencingumą ir ekonomikos augimą Europoje.

Naujoje Europos įgūdžių darbotvarkėje valstybės narės ir suinteresuotieji subjektai raginami tobulinti įgūdžių kokybę ir jų aktualumą darbo rinkai. Tyrimų duomenimis 70 mln. europiečių neturi tinkamų skaitymo ir rašymo įgūdžių, o dar daugiau turi prastus skaičiavimo ir skaitmeninius įgūdžius. Dėl to jiems gresia nedarbas, skurdas ir socialinė atskirtis. Kita vertus, daug europiečių, ypač kvalifikuotų jaunuolių, dirba darbą, neatitinkantį jų gabumų ir siekių. Be to, 40 proc. Europos darbdavių teigia negalintys rasti žmonių, turinčių reikiamų įgūdžių, kad būtų galima augti ir kurti inovacijas. Galiausiai, per mažai žmonių turi į verslumą orientuotą mąstyseną ir gebėjimų, kad galėtų pradėti savo verslą ir prisitaikytų prie kintančių darbo rinkos poreikių.

Todėl siekiant pagerinti žmonių galimybes gyvenime, paremti teisingą, įtraukų ir darnų augimą ir darnias visuomenes, būtina didinti įgūdžių lygį, skatinti ugdyti universaliuosius įgūdžius ir rasti būdų, kaip, be kita ko, palaikant dialogą su pramone, geriau numatyti darbo rinkos poreikius.

Kad padėtų spręsti su įgūdžiais susijusias problemas, Komisija pradės vykdyti 10 iniciatyvų. Jomis bus siekiama spręsti šias problemas, padidinti įgūdžių matomumą ir pagerinti jų pripažinimą vietos, nacionaliniu ir ES lygmenimis nuo mokyklų ir universitetų iki darbo rinkos.


Daugiau informacijos:

Dešimt veiksmų, kad europiečiai turėtų geresnius įgūdžius (http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-2039_lt.htm)
New Skills Agenda for Europe (http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1223&langId=en)


Stovyklaujantiems vaikams – smagūs saugesnio interneto renginiai

2016-06-14

Stovyklaujantiems vaikams – smagūs saugesnio interneto renginiai

2016-06-14

Vaikų vasaros stovykla – vieta, kur apie įvairius rimtus dalykus, o taip pat ir apie interneto pavojus, galima pasikalbėti įdomiai ar netgi žaidžiant. Šios idėjos suburti projekto „Saugesnis internetas“ partneriai parengė stovyklaujantiems vaikams renginių ciklą. Birželio mėnesį ketinama aplankyti 10 stovyklų, kuriose vyks smagūs edukaciniai užsiėmimai saugumo internete tema.

„Į vasaros stovyklas vaikai vežasi savo skaitmeninius įrenginius bei internetu naudojasi ne rečiau nei per mokslo metus. Internetas vaikams – viena iš vasaros pramogų, kuri, deja, nėra visada saugi. Būtent apie tai ir norime pasikalbėti su vaikais. Na, o vasara mus įpareigoja tai daryti linksmiau nei kitu metu. Dėl to į renginių programą  įtraukėme interaktyvias praktines veiklas informacinėse erdvėse, patraukliai papasakojame vaikams apie išmaniuosius įrenginius bei saugų elgesį su jais, apie interneto erdvėje tykančius pavojus“, – sako vaikams skirto renginių ciklo iniciatorės asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Šį vasaros renginių ciklą rengia Lietuvoje vykdomo projekto „Saugesnis internetas“ partneriai Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras, VšĮ „Vaikų linija“ ir asociacija „Langas į ateitį“. Renginių rėmėjas – bendrovės „Teo“ ir „Omnitel“.

„Dabartinė vaikų karta neatsiejama nuo informacinių ryšių technologijų. Pastarosios turi įtakos kasdieniams vaikų įpročiams, besiformuojančiai pasaulėvokai bei ugdymo procesui. Deja, kaip ir daugelis kitų pažangių dalykų, naujosios technologijos atneša į jų vaikišką pasaulį ne vieną pavojų. Todėl, užuot ką nors draudę, ieškome įvairių būdų, kaip apsaugoti vaiką nuo žalingo turinio internete, aiškiname jiems, kaip išvengti interneto nusikaltėlių pinklių, pasakojame, kur jie galėtų kreiptis pagalbos kritišku atveju“, – aiškina RRT atstovė Rasa Karalienė.

„Teo“ ir „Omnitel“ ekspertai renginių metu su vaikais dalinsis paprastais ir kartu labai svarbiais patarimais apie išmaniųjų įrenginių saugumą, elgesį socialiniuose tinkluose bei elektronines patyčias.

„Vaikai puikiai žino, kaip veikia daugelis išmaniųjų programėlių bei kaip išnaudoti daugelį socialinių tinklų galimybių. Vis dėlto jie kur kas rečiau atkreipia dėmesį į interneto erdvės grėsmes, kurios jų tyko ne tik prie kompiuterio, bet ir naudojantis išmaniuoju telefonu. Dabartinės kartos vaikų mokyti saugumo internete lygiai taip pat svarbu, kaip ir mokyti kelių eismo taisyklių“, – teigia „Teo“ atstovas Andrius Kavaliauskas, vienas iš septynių lektorių, susitiksiančių su vaikais vasaros stovyklose. 

Be prevencijos priemonių, vaikams renginių metu bus papasakota, kur jie galėtų kreiptis vienu ar kitu kritišku atveju ar patyrę kokią nors žalą internete. „Interneto karštoji linija“, „Pagalbos linija“, Saugesnio interneto centras pasirengę padėti vaikams ir suaugusiems, susidūrusiems su žalinga, psichologiškai žalojančia ir kita neigiama informacija internete. Plačiau apie tai galima sužinoti „Saugesnio interneto“ projekto interneto svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

Visi projekto partneriai viliasi, kad šis birželio 3-ąją prasidedantis vasaros renginių ciklas stovyklaujantiems vaikams padės išvengti nemalonumų ir leis saugiai, prasmingai naudotis bei mėgautis šiuolaikinėmis technologijomis.

 

Daugiau informacijos:
Rita Šukytė, asociacija „Langas į ateitį“, rita.sukyte@langasiateiti.lt, 8-5 2397813

„Interneto savaitė 2016“: lietuviai – sąmoningiausi interneto vartotojai

2016-03-30

„Interneto savaitė 2016“: lietuviai – sąmoningiausi interneto vartotojai

2016-03-30

Lietuviai – ne tik vieni aktyviausių interneto vartotojų Europoje, bet ir labiausiai susirūpinę, kaip geriau bei saugiau išnaudoti interneto galimybes. Tai paaiškėjo, paskelbus 27-ose Europos šalyse vykusios „Interneto savaitės 2016“ („Get Online Week 2016“) skaičiuoklės rezultatus. Lietuvos interneto vartotojai šios savaitės akcijoje sudarė daugiau nei ketvirtadalį visų prisiregistravusių dalyvių.

Aplenkė Lenkiją ir Rusiją

„Galime drąsiai didžiuotis ne tik tuo, kad savo šalyje turime vieną sparčiausių interneto ryšį pasaulyje bei vieną geriausių interneto infrastruktūrų, bet ir aktyviais ir atsakingais interneto vartotojais. Tai labai svarbu, žinant, kad artimiausioje ateityje net 9-iose iš 10 darbo vietų bus reikalingos ne vien profesinės žinios, bet ir darbo internetu įgūdžiai. Ši žinia „Interneto savaitės 2016“ metu buvo viena iš svarbiausių. Internetas tampa neatskiriama mūsų kasdienės veiklos dalimi, todėl, užuot bijoję pavojų kibernetinėje erdvėje, turime mokytis, kaip jų išvengti“, – sakė „Interneto savaitės 2016“ organizatorės Lietuvoje asociacijos „Langas į ateitį“  vadovė Loreta Križinauskienė.

„Interneto savaitės 2016“ renginiai Europoje vyko kovo 14–20 dienomis. „Langas į ateitį“ vadovėdžiaugėsi, kad akcijos dalyvių skaičius Lietuvoje šiemet pasiekė net 26,32 proc. visų „Interneto savaitės 2016“ dalyvių visose 27 šalyse skaičiaus. Antroje vietoje buvo Lenkija, surinkusi 23,33 proc. akcijos dalyvių skaičiaus, trečioje – Rusija (18,06 proc. dalyvių), ketvirtoje – Serbija (12,2 proc. dalyvių).

Akcijos skaičiuoklėje buvo užregistruota net 11 tūkst. 670 dalyvių iš Lietuvos. Šiemet mūsų šalis stipriai atsiplėšė ir nuo praėjusių metų akcijos skaičiuoklės konkurso laimėtojos Latvijos. Pasak L. Križinauskienės, toks Lietuvos gyventojų aktyvumas aiškintinas ir turiningais bei aktualiais interneto savaitės renginiais. Jų metu buvo kalbama apie finansinių operacijų internete saugumą, tapatybės saugojimo priemones bei svarbą. Akcijos metu moksleiviai ir darbo biržų jaunimo darbo centrų lankytojai buvo mokomi saugaus elgesio internete bei kviečiami įsivertinti savo įgūdžius.

Dalyvavo nuo moksleivių iki senjorų

„Interneto savaitės 2016“ renginiuose dalyvavo įvairaus amžiaus Lietuvos gyventojai. Net 42 proc. jų registracijos skaičiuoklėje sudarė moksleiviai iki 16 metų amžiaus . 24 proc. registruotų dalyvių buvo 16–24 metų amžiaus asmenys, 21 proc. – 24–54 metų, 6 proc. – 55–64 metų ir panašiai tiek pat – vyresni nei 64 metų amžiaus asmenys.

Šiek tiek aktyvesnės už vyrus Lietuvoje vykusios akcijos metu buvo moterys, kurių užsiregistravo daugiau kaip 56 proc. visų dalyvių. 60 proc. visų registruotų „Interneto savaitės 2016“ dalyvių buvo moksleiviai ir studentai, 12 proc. – bedarbiai, beveik 13,5 proc. – dirbantieji samdomą darbą, 2,5 proc. – dirbantieji individualiai. Beveik 9 proc. akcijos dalyvių Lietuvoje sudarė senjorai.

„Džiugu tai, kad kiekvienais metais interneto saugumo klausimai ir jo galimybės domina vis daugiau vartotojų. Jau septintus metus buvome šios akcijos organizatoriais šalyje, žinome tendencijas, tad akcijos rezultatai nebuvo mums netikėti. Šių metų „Interneto savaitės“ sėkmę lėmė ir labai aktyvūs akcijos  partneriai, pirmiausia – Nacionalinės skaitmeninės koalicijos parneriai, Jaunimo darbo centrai, Nacionaline M. Mažvydo biblioteka, 15min.lt, LitNet, UAB „ATEA Lietuva“. Tikiu, kad mūsų bendros pastangos prisidės, ruošiant kvalifikuotus ateities darbo rinkos dalyvius.“, – kalbėjo „Langas į ateitį“ vadovė.

„Interneto savaitė 2016“ yra ES kampanijos „E. įgūdžiai darbui“(angl. e-skills for jobs) dalis. Oficialiame Europos „Interneto savaitės 2016“ pranešime buvo teigiama, kad skaitmeninių gebėjimų ugdymas bei jaunimo skatinimas rinktis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialybes padėtų mažinti nedarbą.

 

Interneto savaitė 2016

2016-03-07

Interneto savaitė 2016

2016-03-14 - 2016-03-20

2016 m. kovo 14-20 dienomis vyksta europinė iniciatyva „Interneto savaitė 2016“ (Get Online Week).

Iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į naujų technologijų ir interneto teikiamą naudą bei plačias pritaikymo galimybes; raginti jaunimą studijuoti bei siekti karjeros IT srityje. Šiam tikslui įgyvendinti Europos šalyse rengiami kūrybiniai konkursai, motyvaciniai renginiai, kviečiama pasitikrinti savo IT žinias ir kt veiklos.

Asociacija „Langas į ateitį“ koordinuoja šios iniciatyvos veiklas Lietuvoje.


Kviečiame tapti šios europinės iniciatyvos INTERNETO SAVAITĖ 2016 (Get Online Week 2016)  dalyviais!

1) Užsiregistruoti „Interneto savaitės 2016“ dalyvių skaičiuoklėje.
www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=35be75cb-ae6c-4772-ad56-9a73ce397a31

Ši e.skaičiuoklė, skirta visiems interneto naudotojams. Tai savotiškos INTERNETO SAVAITĖS 2016 VARŽYBOS tarp Europos šalių. Užsiregistravusiems bus pateikiamas grafikas kaip kitos šalys registruojasi šioje skaičiuoklėje.

2) Atlikti IT žinių darbui patikrinimo testą  www.skillage.eu. Priemonė skirta gyventojams nuo 16 metų.

3) Pasitikrinti žinias apie bendradarbiavimo internete priemonių naudojimą.
http://www.ecdl.lt/online4edu-testas

4) Sukurti savo profilį ES jaunuoliams  skirtame naujame  profesiniame soc. tinkle yourock.jobs.

„YouRock“ paslauga skirta parodyti visus savo darbo įgūdžius ir padėti aprašyti juos darbdaviams suprantama kalba. Sistemoje naudojami šešių rūšių įgūdžiai: vadovavimo, bendravimo, analitiniai, kūrybos, techniniai ir organizaciniai. Jaunuolio  darbo patirties aprašymas bus pateiktas grafine forma pagal šias įgūdžių grupes.

5) Kviečiame registruoti „Interneto savaitės“ renginį ir jis bus paskelbtas svetainėje epilietis.eu.
Renginio registracijos forma: http://langasiateiti.epilietis.eu/index.php/lt/gow2016.


Plačiau apie iniciatyvą „Interneto savaitė“:


 

Kviečiame aktyviai dalyvauti „Saugesnio interneto diena“ ir „Saugesnio interneto savaitė“ renginiuose!

2016-02-01

Kviečiame aktyviai dalyvauti „Saugesnio interneto diena“ ir „Saugesnio interneto savaitė“ renginiuose!

2016-02-09

Siekiant atkreipti visuomenės, ypač mokytojų ir jaunimo, dėmesį apie saugą elektroninėje erdvėje ir kaip būti atsakingais piliečiais, naudojant interneto technologijas bei išmaniuosius įrenginius, kiekvienais metais daugiau nei 100 Europos ir pasaulio šalių vasario mėnesį rengiama „Saugesnio interneto diena“. Iniciatyvios organizacijos  informaciją apie e-saugą viešina visą savaitę ir tai yra „Saugesnio interneto savaitė“.  Šių akcijų metu vyksta spaudos konferencijos, organizuojami renginiai mokyklose, skelbiamos verslo atstovų akcijos, pristatomi nauji ugdymo ištekliai.


Šiais metais „Saugesnio interneto diena“ minima vasario 9 d. Ta proga suburtas saugesnio interneto projekto konsorciumas (Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Vaikų linija (VŠĮ „Vaikų Linija“), asociacija „Langas į ateitį“)  organizuoja tradicinę šventę 5-6 klasių moksleiviams  „2016 saugesnio interneto diena“, kuri vyks Vilniuje LITEXPO.

Tiems, kurie nespėjo užsiregistruoti į renginį arba negalės atvykti, vasario 9 d. 10:20-12:00 val. bus organizuojama tiesioginė renginio transliacija (https://www.youtube.com/watch?v=iKKN13Jc55s, arba http://litnet.lt).


Plačiau apie „Saugesnio interneto diena“ renginį rasite čia: http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/sid_2016_renginys.


Norint dar labiau pabrėžti apie saugos elektroninėje erdvėje svarbą saugesnio interneto savaitės metu (vasario 9-14 dienomis) Lietuvoje e-saugos temomis organizuojami renginiai ir seminarai.

Saugesnio interneto savaitės renginių tvarkaraštį rasite „Draugiškas internetas“ svetainėje: http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/sid_2016_savaite.


Naudingos nuorodos:

Code Week renginių organizatoriams išduodami sertifikatai

2015-11-27

Code Week renginių organizatoriams išduodami sertifikatai

2015-12-07

Norėtume padėkoti, kad dalyvavote ar prisidėjote dalyvaudami iniciatyvos Code Week renginiuose ir paskatinti visus renginių organizatorius užpildyti specialią anketą, kurioje pateiktumėte informaciją apie renginį. Užpildžius formą bus sugeneruojamas specialus sertifikatas. Norėdami gauti sertifikatą svetainėje http://events.codeweek.eu/report/ turite prisijungti su tuo pačiu vartotojo vardu, kuriuo registravote renginį. Formoje pateikti duomenys bus naudojami statistiniams duomenis.

Užpildžius formą, automatiškai bus sugeneruojamas sertifikatas. Sertifikatą galėsite bendrinti, atsisiųsti ar išspausdinti.

Sertifikato pavyzdys: http://events.codeweek.eu/static/demo-certificate.pdf

Pastaba: vienam renginiui išduodamas tik vienas sertifikatas.

Tikimės, kad sklaida apie programavimą ir toliau bus tęsiama bei aktyviai dalyvaujama panašiose akcijose.

Kitas Code Week renginys numatomas 2016 m. 15 -23 dienomis.
 

Sveikiname prof. Laimutį Telksnį

2015-11-27

Sveikiname prof. Laimutį Telksnį

2015-11-27

Nacionalinės skaitmeninės koalicijos vardu sveikiname prof. Laimutį Telksnį, projekto  „RAIN2  (Kaimiškųjų vietovių švietimo informacinių technologijų plačiajuostis tinklas: "paskutinės mylios" prieigos etapas) įgyvendinimui reikalingos dokumentacijos parengimas“ vadovą:

RAIN2 projektas išrinktas vienu iš 5 svarbiausių Europos plačiajuosčio tinklo plėtros projektu – jam skiriant  „European Broadband award“ premiją už socialinę ekonominę įtaką bei prieinamumą („as the best project in the category on socio-economic impact and affordability“).

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/news/five-projects-got-first-ever-european-broadband-award
 

„Langas į ateitį“ prisidės ugdant  jaunimo skaitmeninius įgūdžius

2015-11-10

„Langas į ateitį“ prisidės ugdant  jaunimo skaitmeninius įgūdžius

2015-11-10

Pastaruoju metu  asociacija  „Langas į ateitį“ vykdo  programos Erazmus+ finansuojamą projektą GENERATION 0101.

Projekto tikslas –  jaunimo IRT  gebėjimų ugdymas, kuriant paklausų neformaliojo ugdymo turinį. Projektą vykdo 6 šalių partneriai, o pagrindinės projekto veiklos: jaunimo IT gebėjimų tyrimas, 7 modulių mokymo medžiagos kūrimas, bandomieji mokymai, hakatonas.  

Projektas prasidėjo partnerių šalių situacijos analize. Asociacijai „Langas į ateitį“ atlikus 120 jaunuolių apklausą Lietuvoje, paaiškėjo tokie rezultatai: 63,49% apklaustųjų teigia turintys pakankamai darbui reikalingų IRT įgūdžių, tuo tarpu 45% įmonių teigia, kad 2014 m. susidūrė su problemomis ieškodamos reikiamų IRT įgūdžių turinčių darbuotojų. Apklausos metu 27,6% respondentų nurodė neturintys darbo, nes dalis jų dar studijavo arba ieškojo darbo. Detalesnius apklausos rezultatus rasite infografike.

Vadovaujantis 6 projekto šalių patirtimi ir apklausos rezultatais projekto partneriai  parengė  rekomendacijose IRT gebėjimus ugdančioms organizacijoms. Su jomis susipažinti galima asociacijos „Langas į ateitį“ svetainėje.


 
Apie GENERATION 0101 projektą ir jo rezultatus lietuvių kalba rasite „Langas į ateitį“  svetainėje http://langasiateiti.epilietis.eu

Daugiau informacijos projekto tinklapyje: www.generation0101.eu


Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 
 

Nacionalinis piliečių vizijų seminaras

2015-10-27

Nacionalinis piliečių vizijų seminaras

2015-11-05

Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“  organizuoja nacionalinį piliečių vizijų seminarą, kurio metu piliečiai kurs vizijas, kaip įsivaizduoja ateitį ar kokios ateities norėtų.

Seminaras vyks gruodžio 5 d., šeštadienį 9:00 - 17:15 val. Vilniuje.

Seminare kviečiami dalyvauti aktyvūs piliečiai iš visos Lietuvos ir įvairių amžiaus grupių (nuo 18 iki 66+).
 
Tokie patys seminarai vyks 30 Europos šalių. Sukurtos vizijos bus pristatos Lietuvos valdžios atstovams, o apibendrintos Europos šalių piliečių vizijos taps rekomendacijomis Europos Komisijai dėl mokslinių tyrimų programų.

Norinčius dalyvauti seminare kviečiame iki lapkričio 6 d. rašyti el. paštu renata@zef.lt arba skambinti telefonu +370 609 07 275.

Plačiau apie seminarą rasite čia.
 

Programavimo savaitė 2015

2015-10-18

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie iniciatyvos
„Programavimo savaitė 2015"

2015-10-10 - 2015-10-18

2015 m. spalio 10–18 d. vyko trečioji ES programavimo savaitė. Programavimo savaitės metu į renginius buvo kviečiami ne tik vaikai ir jų mokytojai, bet ir tėvai, bibliotekininkai, verslininkai ir politikai. Šia iniciatyva siekiama parodyti, kad darbas IRT srityje yra įdomus ir patrauklus, o tai yra vienas iš Didžiosios koalicijos ir Nacionalinės skaitmeninės koalicijos Lietuvoje užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti tikslų.

Oficialioji programavimo savaitės dalis baigėsi, tačiau renginiai tęsiasi. Dėkojame visiems organizatoriams, kurie surengė daug šaunių renginių. Visoje Europoje įvyko daugiau nei 7000 įvairių renginių, pažintinių užsiėmimų ir akcijų, siekiant populiarinti programavimą, suprantamai paaiškinti šios srities gebėjimus ir sutelkti motyvuotus žmones mokytis. Šiais metais svetainėje http://events.codeweek.eu buvo užregistruoti 55 renginiai, kurie vyko Lietuvoje. Manoma, kad jų įvyko kur kas daugiau.

Nacionalinės skaitmeninės koalicijos vardu dėkojame visiems renginių organizatoriams ir visiems dalyviams, dalyvavusiems programavimo savaitės renginiuose.

Norime atkreipti dėmesį, kad su programavimu susiję renginiai gali būti rengiami visus metus, tačiau labiausiai akcentuojami tie renginiai, kurie vyksta būtent iniciatyvos „Programavimo savaitė" metu.


NSK dalyviai (Kauno technologijos universitetas ir Asociacija Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklas) kartu su partneriais (KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla ir Virtualus moksleivių universitetas) programavimo savaitės metu sukūrė programavimo viešinimo filmuką, kuriame KTU ir Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos dėstytojai bei moksleiviai dalijasi patirtimi apie programavimą.:

https://www.youtube.com/watch?v=ZmgDVDNFUdIApie iniciatyvą „Programavimo savaitė"

Programavimo savaitės iniciatyvą pasiūlė jaunieji Komisijos pirmininko pavaduotojos Neelie Kroes patarėjai.

Pasak Europos Komisijos pirmininko pavaduotojos Neelie Kroes  ir Komisijos narės Androulla Vassiliou, „programavimo įgūdžių Europoje skatinimas – vienas iš jaunimo nedarbo problemos sprendimo būdų“.

Kaip ES programavimo savaitė organizuojama?

Kiekvienoje šalyje yra paskirtas vienas arba keli ES programavimo savaitės ambasadoriai, kurie skleidžia Programavimo savaitės iniciatyvos viziją ir yra atsakingi ryšiams šios savaitės klausimais.

ES programavimo savaitės renginiai organizuojami visoje Europoje, o apie juos organizatorius skelbia ES programavimo savaitės svetainės žemėlapyje.

Naudingos nuorodos

ES programavimo savaitės interneto svetainė
Renginių žemėlapis (renginius skelbia vietos organizatorius, o tikrina Programavimo savaitės ambasadorius)
ES programavimo savaitės vaizdo siužetas
Pranešimas spaudai apie ES programavimo savaitę
 

Tarptautinė mokslinė konferencija

2015-05-01

Tarptautinė mokslinė konferencija
Pažangios mokymosi technologijos ALTA‘15

2015-05-07

2015 m. gegužės 7 d. Kaune vyko kasmetinė tarptautinė mokslinė „Pažangios mokymosi technologijos ALTA‘15“ konferencija. Šios konferencijos metu mokslininkai, ekspertai ir mokymo įstaigų darbuotojai pristatė naujus švietimo metodinius ir technologinius sprendimus. Konferencijos tikslas dalintis patirtimi, skatinti bendradarbiavimą. Šiais metais dalyvavo garbingi svečiai iš Ukrainos, Airijos bei Didžiosios Britanijos, o ypatingas dėmesys buvo skiriamas atviriesiems švietimo ištekliams, masiniams atviriesiems internetiniams kursams, naujoms technologijoms, lyderystei, išmaniajam švietimui bei mokslo ir verslo institucijų bendradarbiavimui.

Šios konferencijos metu vyko speciali sesija, skirta Nacionalinei skaitmeninei koalicijai (NSK). NSK steigėjai pristatė vykdomą NSK veiklą, organizuojamas iniciatyvas siekiant didinti gyventojų užimtumą bei skatinti veiksmingesnį skaitmeninių galimybių panaudojimą ir bendradarbiauti įgyvendinant informacinės visuomenės plėtros 2014–2020 m. programą „Lietuvos skaitmeninė darbotvarkė“.

Konferencijos plenarinės sesijos vaizdo įrašą rasite šioje svetainėje:  distance.ktu.lt/alta2015.

Konferencijos nuotraukas rasite čia...

ALTA’15 konferencijos organizacinio komiteto vadovė  Danguolė Rutkauskienė
NSK koordinatorė Loreta Križinauskienė „Langas į ateitį“ direktorė

Interneto savaitė 2015

2015-03-18

Interneto savaitė 2015

2015-03-23 - 2015-03-29

2015 m. kovo 23-29 dienomis vyksta europinė iniciatyva „Interneto savaitė 2015“ (Get Online Week).

Iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į naujų technologijų ir interneto teikiamą naudą bei plačias pritaikymo galimybes; raginti jaunimą studijuoti bei siekti karjeros IT srityje. Šiam tikslui įgyvendinti 26 Europos šalyse rengiami kūrybiniai konkursai, motyvaciniai renginiai, kviečiama pasitikrinti savo IT žinias ir kt veiklos. Asociacija „Langas į ateitį“ jau šeštus metus koordinuos šios iniciatyvos veiklas Lietuvoje.

Kviečiame tapti šios europinės iniciatyvos INTERNETO SAVAITĖ 2015 (Get Online Week 2015)  dalyviais!

1) Užsiregistruoti „Interneto savaitės 2015“ dalyvių skaičiuoklėje: http://www.getonlineweek.eu/register

Šia skaičiuokle konkuruojame su kitomis šalimis dalyvėmis. Kiekvienais metais Lietuva užima garbingą antrąją vietą po Latvijos. Gal šiemet visgi bus kitaip? :)

2) Sukurti savo profilį ES jaunuoliams  skirtame naujame  profesiniame soc. tinkle http://yourock.jobs

YouRock“ – tai jaunimo profesinis socialinis tinklas/gyvenimo aprašymo pradžiamokslis, kuris labai pravers ieškant darbo vasarai ar pabaigus mokyklą. Jaunuoliams siekiama parodyti, kad jie turi darbo įgūdžių, kurie dažnai slypi kasdienėse veiklose, ir suteikti jiems priemonių aprašyti šiuos įgūdžius darbdaviams suprantama kalba. Sudaromas jaunuolio kompetencijų deimantas ir išryškinamos jo stipriosios savybės.

„YouRock“ sukurtas 2013 m. siekiant padidinti jaunų 16-25 m. žmonių įsidarbinimo galimybes. Daugiau http://yourock.jobs/lt/apie- mus

3) Atlikti jaunuoliams skirtą tačiau ir suaugusiems smagiai sprendžiamą testą, ar yra pasirengę darbo rinkai www.skillage.eu  (pasirinkti lietuvių kalbą)

„Skillage“ vertina darbui reikalingus IKT įgūdžius. Tai 15 klausimų su pateikiamais atsakymų variantais, kurie paskatins testo dalyvius susimąstyti, ką jie turi mokėti ir išmanyti informacinių technologijų srityje, jei norės turėti darbą. Manome, kad ši veikla motyvuos tobulinti savo įgūdžius.

Plačiau skaitykite čia...

Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

2015-02-09

Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

2015-02-10

2015 m. vasario 10 dieną Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Plačiau skaitykite čia...


Masinis atvirasis kursas "Informacinės technologijos"

2014-10-29

Masinis atvirasis kursas "Informacinės technologijos"

2014-11-10

Kviečiame prisijungti prie masinio atviro kurso "Informacinės technologijos"
Prieš savaitę startavęs KTU kursas pritraukė per 2000 dalyvių. Registracija bus atvira dar keletą dienų, tačiau norintys suspėti, turėtų paskubėti, nes baigiantis antrąjai mokslų savaitei registracija bus stabdoma.
Plačiau: http://ktu.edu/lt/naujiena/ktu-startuoja-pirmasis-atviras-masinis-internetinis-kursas-lietuvoje


Nacionalinių skaitmeninių koalicijų atstovų seminaras

2014-10-29

Nacionalinių skaitmeninių koalicijų atstovų seminaras

2014-10-29

2014 m. spalio 29 d. EK kvietimu "e-Skills for jobs" konferencijos išvakarėse vyko Nacionalinių skaitmeninių koalicijų atstovų seminaras.

NSK veikla pristatoma LRS IVPK posėdyje

2014-10-08

NSK veikla pristatoma LRS IVPK posėdyje

2014-10-08

2014 m. spalio 8 d. NSK įkūrėjai LRS IVPK posėdyje pristatė NSK veiksmus: veiką, uždavinius, tikslus ir pasiekimus.
Komitetas pritarė NSK apibrėžtiems strateginiams tikslams: visuomenės skaitmeninis švietimas ir informacinių technologijų specialistų ugdymas bei rekomendavo ministerijoms, dalyvaujančioms NSK, minėtus tikslus įtraukti į savo strateginius planus ir ieškoti būdų kuo sparčiau ir efektyviau juos pasiekti. Komitetas ir toliau domėsis NSK vykdoma veikla, siekiant užsibrėžtų tikslų. Daugiau informacijos: http://sc.bns.lt/view/item.php?id=171541

NSK sklaida Telecentre Europe 2014 konferencijoje

2014-09-25

NSK sklaida Telecentre Europe 2014 konferencijoje

2014-09-25

2014 m. rugsėjo 25 d. dr. Renata Danielienė atstovavo NSK konferencijoje Telecentre Europe 2014 “eSkills for the 21st century”, kuri vyko Zagrebe.
Plačiau: http://www.unite-it.eu/photo/teac14-202-of-327?context=album&albumId=2058019%3AAlbum%3A78612Programavimo savaitė 2014

2014-09-17

Programavimo savaitė 2014

2014-10-17

Tiesioginės transliacijos tėvams

ES Programavimo savaitės proga
2014 m. spalio 17 d. 12 val.
Nacionalinė skaitmeninė koalicija Lietuvoje pirmą kartą organizuoja seminarą internete (vebinarą) „Tėvams apie programavimą paprastai: ar verta vaikui tapti programuotoju?“.

Seminaro  metu tėveliams ir jų globėjams bus pasakojama, nuo kokio amžiaus vaikams vertėtų pradėti mokytis programavimo, kokios yra programuotojų perspektyvos Lietuvoje ir pasaulyje, programavimo išmokę vaikai pasakos apie savo patirtį, demonstruos pavyzdžius. Šio renginio metu bus pateikiama informacija, kur vaikai gali mokytis programuoti, kiek į šią veiklą įsitraukiama, kam programavimo žinios gali praversti vėliau. Bus skelbiama informacija apie įvairiuose Lietuvos regionuose esančias Kompiuterininkų akademijas, būrelius ir pan.


Spalio 17 dieną bus galima stebėti tiesioginę transliaciją šiame puslapyje.


 

Penkioms organizacijoms suteiktas NSK nario statusas

2014-09-08

Penkioms organizacijoms suteiktas NSK nario statusas

2014-09-08

2014 m. rugsėjo 8 d. elinio NSK steigėjų susirinkimo metu suteiktas NSK nario statusas šioms organizacijoms:


UAB „Minties Vingiai“ tapo NSK nariu

2014-06-18

UAB „Minties Vingiai“ tapo NSK nariu

2014-06-18

2014 m. birželio 18 d. elinio NSK steigėjų susirinkimo metu UAB „Minties Vingiai“ suteiktas NSK nario statusas

Interneto savaitė 2014

2014-03-24

Interneto savaitė 2014

2014-03-24

Šių metų kovo 24-30 d. vyksiančio kasmetinio tarptautinio projekto „Interneto savaitė 2014“ (angl. Get Online Week 2014) tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į naujų technologijų naudą bei būtinybę taikyti jų galimybes darbe, kartu raginant jaunimą studijuoti bei siekti IT specialisto karjeros. Šiam tikslui įgyvendinti tarptautinės „Telecentre Europe“ organizacijos inicijuojama „Interneto savaitė 2014“ šiais metais vyks 20 Europos valstybių, joje dalyvaus 5 tūkst. organizacijų, skatinančių skaitmeninę įtrauktį savo regionuose.

Lietuva taip pat prisideda prie tarptautinės „Interneto savaitės 2014“ programos. Mūsų šalyje šią iniciatyvą koordinuojanti asociacija „Langas į ateitį“ kovo 24-30 d. kviečia gyventojus įsijungti į „Interneto savaitės 2014“ veiklas, aplankant „Langas į ateitį“ svetainę www.epilietis.eu Interneto savaitės 2014 skyrelį, kur mokytojams, mokiniams, tėvams, bibliotekininkams , senjorams yra pasiūlyta įvairių naudingų nuorodų, mokymų, žinių ir patarimų.

Daugiau informacijos: http://epilietis.eu/index.php/interneto-savaite-2014

 

NSK dalyviais patvirtinti fiziniai asmenys

2014-02-17

NSK dalyviais patvirtinti fiziniai asmenys

2014-02-17

2014 m. vasario 17 dieną NSK narių susitikimo metu NSK dalyviais patvirtinti trys fiziniai asmenys: skaitmeninis kuratorius Lietuvoje Kęstutis Juškevičius, EK viceprezidentės Neelie Kroes jaunosios patarėjos Renata Danielienė ir Ieva Jonaitytė.

NSK dalyviai pasiskirstė į darbo grupes

2014-02-17

NSK dalyviai pasiskirstė į darbo grupes

2014-02-17

2014 m. vasario 17 dieną NSK dalyviai pasiskirstė į keturias darbo grupes:

IT profesionalai
IT vartotojai
Mokyklos bendruomenė
Skaitmeninė lyderystė

Mykolo Romerio universitetas tapo NSK nariu

2014-01-07

Mykolo Romerio universitetas tapo NSK nariu

2014-01-07

2014 m. sausio 7 dieną išimties tvarka Mykolo Romerio universitetui suteiktas Nacionalinės skaitmeninės koalicijos nario statusas.

Pasirašomas Nacionalinės skaitmeninės koalicijos memorandumas

2013-11-07

Pasirašomas Nacionalinės skaitmeninės koalicijos memorandumas

2013-11-07

2013 metų lapkričio 7 dieną pasirašomas Lietuvos nevyriausybinių ir valstybinių institucijų bendradarbiavimo memorandumas „Dėl nacionalinės skaitmeninės koalicijos steigimo“. Memorandumo rengimo iniciatyvinėje grupėje yra Švietimo ir mokslo, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas ir šešios asociacijos. Iniciatyvinės grupės koordinatorius – asociacija „Langas į ateitį“.

ICT 2013: Create, Connect, Grow tarptautinė konferencija ir paroda

2013-11-07

ICT 2013: Create, Connect, Grow tarptautinė konferencija ir paroda

2013-11-07

Š. m. lapkričio 6-8 d. vyks tarptautinė konferencija ir paroda „ICT 2013: Create, Connect, Grow“, kurią rengia Europos Komisija. Renginys vyks Litexpo parodų rūmuose Vilniuje.
Konferencijoje-parodoje Europos informacinių ir ryšių technologijų politikos klausimais diskutuos geriausi Europos informacinių ir ryšių technologijų srities mokslininkai, ilgametę patirtį turintys bei nauji bendrovių atstovai, skaitmeninių technologijų sektoriaus strategai.
Pagrindinė ICT 2013 svetainė: http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/ict-2013

Į viršų