Kretingos rajono mokyklose – programavimo pamokos

 

Langas į ateitį logotipasMokėti programuoti šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje tampa vis svarbiau. Kasmet Europos šalyse rengiama Europos programavimo savaitė („Europe Code Week“), skirta įdomiai ir patraukliai mokyti programavimo. Šiais metais asociacija „Langas į ateitį“ kartu su bendrove „Google“ nusprendė surengti programavimo pamokų ciklą viename iš Lietuvos rajonų: keturiose Kretingos rajono mokyklose mokysis ir mokytojai, ir moksleiviai.

Spalio 9-22 d. savanoriai profesionalai vyksta į Kretingos rajono mokyklas, kur 1-8 klasių mokiniams ir jų mokytojams rengiamos programavimo pamokos. Mažieji dalyviai žaisdami susipažins su  programavimo pagrindais, penktokai mokysis naudotis „micro:bit“ kompiuteriais, vyresnieji – kurti mobiliąsias programėles ir kt.

„Šios savaitės renginiai naudingi ir mokiniams, ir mokytojams, kurie, dalyvaudami profesionalų rengiamuose užsiėmimuose, mokosi kartu. Mokytojams šiandien tenka didelis krūvis – suspėti kartu su technologijomis ir išmokyti vaikus naujausių dalykų. Šiame darbe mes ir norime jiems pagelbėti“, – sako asociacijos „Langas į ateitį“ vadovė Loreta Križinauskienė. Anot jos, Europos programavimo savaitė Kretingos rajone gali tapti bandomuoju projektu, kuris vėliau būtų kartojamas ir kitose Lietuvos mokyklose.

CodeWeek - programavimo savaitėRenginius Kretingos mokyklose remia pasaulinis technologijų milžinas „Google“ – ši bendrovė aktyviai prisideda prie šviečiamosios veiklos mokyklose.

Programavimo savaitei surengti  parengta daugybė mokomosios medžiagos anglų kalba. Papildomai, šiais metais Nacionalinė skaitmeninė koalicija parengė kodavimo žaidimo be techninių įrenginių – CodyRoby aprašymą lietuvių kalba. Pradinių klasių mokytojai kviečiami naudoti šį žaidimą programavimo savaitės metu. Žaidimo aprašymą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

Europos programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, kurią vykdo savanoriai, savo šalyse skleisdami programavimą, siekdami suprantamai paaiškinti šios srities galimybes ir suburti motyvuotus žmones mokytis.

Daugiau apie Europos programavimo savaitę – www.codeweek.eu.