Kovo 19–25 d. Lietuvoje vyks ES iniciatyva „All Digital Week“

All Digital Week 2018

Š. m. kovo 19–25 d. Lietuvoje  vyks  ES iniciatyva „All Digital Week“, kuri  yra iki šiol vykusios „Interneto savaitės“ (angl. Get Online Week)  tęsinys.  „All Digital Week“ yra ir viena iš svarbiausių nuo 2010 metų vykstančių Europos informuotumo didinimo kampanijų, skatinančių ugdyti ne tik Europos Sąjungos, bet ir kitų Europos šalių gyventojų skaitmeninį raštingumą. „All Digital Week“ iniciatyvos renginiai vyksta 30-ies šalių skaitmeninių  kompetencijų centruose, bibliotekose, mokyklose, bendruomenių centruose ir sutelkia didelį būrį partnerių. Kiekvienais metais „All Digital Week“  skaičiuoklė suskaičiuoja per 100 tūkst. Europos ir per 12 tūkst. Lietuvos gyventojų – šiai iniciatyvai skirtų renginių dalyvių.

Šių metų „All Digital Week 2018“ visiems europiečiams siunčia aiškią žinią apie tai, kad jie turėtų aktyviau siekti suprasti ir prisijaukinti skaitmeninių technologijų teikiamus pokyčius ir pritaikyti naujas žinias tiek darbe, tiek gyvenime – siekiama, kad  nuolat  tobulinami skaitmeniniai  įgūdžiai padėtų labiau prisitaikyti besikeičiančioje darbo rinkoje.

Pagrindinės „All Digital Week 2018“ temos:

  • kurkime pasitikėjimą technologijomis, plėtodami kritinį mąstymą ir medijų (žiniasklaidos priemonių) naudojimo raštingumą (įskaitant netikrų naujienų ir neapykantos atpažinimą socialinėje žiniasklaidoje, atsparumą netikrai informacijai ir neapykantai);
  • tęskime visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, stiprindami skaitmeninius įgūdžius besikeičiančioje ir vis labiau skaitmenizuotoje aplinkoje.

Akcijos koordinatorius Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“ kartu su Nacionalinės skaitmeninės koalicijos partneriais  kviečia Lietuvos gyventojus tapti  šios kampanijos dalimi, organizuojant savo veiklas skaitmeninių įgūdžių svarbai pabrėžti  ir dalyvaujant  jau paskelbtuose renginiuose.

Daugiau informacijos apie „All Digital Week 2018“  renginius ir skaičiuoklę rasite čia: 

www.alldigitalweek.eu
www.epilietis.eu