„Keliaukite į skaitmeninį pasaulį! Kultūra ranka pasiekiama“ yra iniciatyvų, kuriomis siekiama gerinti marginalizuotų grupių ir visuomenės dalių, kurios dažnai išstumiamos iš skaitmeninės visuomenės, skaitmeninius įgūdžius, gerosios patirties pavyzdys. Projektas buvo finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“ ir vyko 6 Europos šalyse 2016–2019 m. laikotarpiu.
ES finansuojamas projektas, kurį koordinuoja Lenkijos Elko kultūros centras, suburia kelis partnerius iš visos Europos, įskaitant Švedijos Liaudies universitetetą, Italijoje veikiančią ne pelno organizaciją "Viaindustriae", Čekijos Glafką, Alytaus kultūros centrą Lietuvoje ir Rogaškos Slatinos liaudies universitetą (LUR) Slovėnijoje.
Bendroji informacija ir tikslai
„Keliaukite į skaitmeninį pasaulį! Kultūra ranka pasiekiama“ – tai bandymas suteikti vyresnio amžiaus žmonėms teigiamą skaitmeninių įgūdžių ir technologijų langą. Nors ir nevienodai, vyresnio amžiaus žmonės Europoje susiduria su panašiais iššūkiais: sumažinti finansiniai ištekliai, didėjantis socialinės izoliacijos ir vienišumo lygis ir tolesnės izoliacijos rizika. Projekto taikymo srityje į katalogą įtraukti įvairūs vyresnio amžiaus žmonėms pritaikyti mokymai, padedantys jiems ugdyti konkrečius įgūdžius, kad jie galėtų prisitaikyti prie vis labiau skaitmenėjančio pasaulio. Iš tiesų, projektu siekiama vykdyti įvairią veiklą, kuria būtų galima remti vyresnių nei 50 metų asmenų skaitmeninių įgūdžių ugdymą susiejant skaitmeninius renginius su kultūriniais renginiais.
Kodėl tai gera praktika?
Įdomus iniciatyvos „Keliaukite į skaitmeninį pasaulį!“ aspektas – tai pritaikytas požiūris į mokymosi rezultatus ir tikslus, dėl kurio projektas buvo sėkmingas naikinant skirtingus stereotipus, susijusius su tuo, kaip vyresnio amžiaus žmonės naudojasi internetu. Iš dalies taip yra dėl patikimos projekto mokslinių tyrimų sistemos, kurioje atkreipiamas dėmesys į priežastis, dėl kurių vyresnio amžiaus žmonės naudojasi internetu (ir nori įgyti skaitmeninių įgūdžių): bendrauti su pasauliu ir rasti informacijos internete. Todėl mokymo kursai ir katalogų turinys buvo parengti siekiant atsižvelgti į šiuos du skirtingus pagrindinius motyvus tobulinti įgūdžius.
Iniciatyva ir jos ištekliai buvo sukurti taip, kad jais galėtų naudotis visi, nepriklausomai nuo jų skaitmeninių įgūdžių lygio. Visą laiką dėmesys buvo skiriamas kokybei, t. y. senjorai buvo skatinami toliau ugdyti savo smalsumą naudodamiesi skaitmeninėmis priemonėmis, net jei jie apskritai nedaug išmano apie technologinę įrangą. Programos mokymo turinys taip pat buvo paremtas šiais motyvais - tai aspektas, kuris palengvino atkartojimą ir pakartotinį naudojimą.
Programos tarptautinis aspektas taip pat padėjo panaudoti ir vėliau pakartotinai panaudoti rezultatus ir rezultatus: programa vienu metu buvo vykdoma 6 šalyse (Čekijoje, Italijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje ir Švedijoje), įtraukiant suaugusiųjų švietimo srityje dirbančius partnerius, turinčius daug žinių apie mokymosi visą gyvenimą strategijas ir skaitmeninių įgūdžių mokymą įvairiose aplinkose. Projektas sėkmingai subūrė plačią suaugusiųjų švietimo ir skaitmeninio švietimo suinteresuotųjų subjektų bendruomenę ir padėjo gerus pagrindus tolesniam pritaikymui ir pakartojimui kitose aplinkose ir regionuose.